Dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać różnorodność kawy i jej odmian, zalecamy przede wszystkim zrozumieć, jak zrobić kawę w domu w Turku. Prosta jednostka pozwala na wydobycie maksymalnego smaku z ziaren w domu przy użyciu niedrogiej technologii gotowania. Istnieje wiele sposobów na wypicie drinka przy pomocy Turków, ale porozmawiamy o najbardziej dostępnym i powszechnym.

Jak parzyć kawę w tureckim domu?

Pierwszym krokiem jest rozważenie etapu przygotowawczego przygotowania, który obejmuje wybranie właściwego Turcy i rodzaje kawy.

W Turcji można gotować absolutnie każdą kawę, szczególnie jeśli ten Turek jest wykonany z miedzi. Miedź doskonale przewodzi i zatrzymuje ciepło, sprzyjając jednorodnemu ociepleniu napoju. Niedrogie gliny Turcy są również dobre, ale porowatość materiału pozwala gotować tylko jeden gatunek kawy, w przeciwnym razie gusta różnych odmian są mieszane.

Miedź Turcy z wąską szyjką są idealni, ponieważ przyczyniają się do koncentracji smaku i aromatu kawy w naczyniu.

Jeśli chodzi o kawy , a następnie wybierz to do własnego gustu i dyskrecji, co najważniejsze - nie bierz zbyt dużo, aby ziarna nie uległy pogorszeniu i nie straciły smaku podczas przechowywania.

Jak ugotować pyszną kawę w tureckim domu - przepis

Jednym z podstawowych etapów parzenia kawy jest określenie ilości kawy w proszku, którą należy przelać do pojemnika. Z reguły kilka łyżeczek zmielonej kawy z małym szkiełkiem wystarczy do zaparzenia 150 ml kawy. Aby pyszna kawa była potrzebna, potrzebna jest woda wysokiej jakości, ponieważ nawet najwyższej jakości ziarna nie mogą dostarczyć smacznego napoju przy użyciu sztywnej wody z kranu. Użyj przefiltrowanej lub butelkowanej wody.

Po zmierzeniu zmielonej kawy i przepisaniu niezbędnej ilości wody, przygotuj Turka do gotowania, ledwie podgrzewając jego dno na średnim ogniu. Po ociepleniu, zmielone ziarno pokrywa się w turek. Jeśli pijesz kawę z cukrem, to na tym etapie należy ją również dodać. Różnorodne przyprawy mielone są również dopuszczalne, szczególnie w przypadku świeżo parzonej kawy, szczyptę mielonego cynamonu lub imbiru. Napełnij kawę zimną wodą i słabo rozpal. Po upływie minimalnego czasu na powierzchni tworzy się przezroczysta pianka, która będzie ciemnieć podczas przygotowywania.

Podczas gotowania kawy w Turcji obowiązuje zasada: nie dopuść do wrzenia! Faktem jest, że na pierwszych etapach przygotowywania kawy pokrywa się pienistą skórką zbierając wszystkie smaki napoju pod spodem. Jeśli integralność tej skorupy zostanie zakłócona, wówczas napój traci również lwia część nagromadzonego smaku i aromatu. Kiedy zaczniesz zauważać, że kawa zaczyna stopniowo dochodzić do wrzenia, natychmiast usuń Turka z ognia. Powtórz proces doprowadzania do wrzenia i wycofaj się może tyle razy, ile chcesz, ale 2-3 wystarczy.

Gotową kawę ostrożnie wylewa się na podgrzane filiżanki.

Jak ugotować kawę mieloną w tureckim domu?

Oczywiście, do gotowania w języku tureckim powinieneś spożywać tylko pełne ziarna kawy i najlepiej świeże mielenie, a zatem przed spiekaniem ziaren kawy w tureckim domu, ziarna są mielone w wymaganej objętości. Nie zaleca się przechowywania zmielonej kawy do przechowywania.

Jak ugotować kawę mieloną w tureckim domu

Druga technika gotowania kawy polega na dodaniu do indyka bardzo zmielonych ziaren z roztworem cukru i wody (lub po prostu ciepłej wody, jeśli pijesz niesłodzoną kawę). Miłośnicy słodkiej kawy proponują nalewanie cukru do tureckiego i nadanie mu stopu, aby uzyskać karmelowy smak, a następnie wlać wodę.

Gdy woda się nagrzeje, dodaj kawę, poczekaj aż pianka pojawi się na powierzchni i wymieszaj napój. Teraz poczekaj, aż pianka zacznie gęstnieć i zmień kolor na kremowy. Pozwól, aby kawa praktycznie dosięgła wrzenia, a następnie usuń ją z ognia.