Podczas obfitych zbiorów owoców wiele jagód i owoców jest suszonych, mrożonych i konserwowanych, aby przedłużyć ich "życie" aż do zimna. Ale jeśli innym smacznym i interesującym sposobem zbierania owoców i jagód jest przygotowanie pianki, która jest znacznie łatwiejsza do przechowywania. Opiszemy szczegółowo poniżej, jak zrobić pastę w domu.

Pastila - przepis w domu

Składniki:

  • jabłka - 920 g;
  • woda - 215 ml;
  • Cynamon - 1 łyżka. łyżka;
  • sok 1/2 cytryny.

Gotowanie

Chwyć jabłka przed gotowaniem. Usuń z nich rdzeń, pokrój w kostkę i włóż do emaliowanej miski. Napełnij kawałki jabłek ciepłą wodą i umieść nad ogniskiem. Pozostaw jabłka na wolnym ogniu przez około 10 minut lub aż zmiękną. Wyciśnij sok z cytryny do owocu i dodaj cynamon. Puree zmiękczone jabłka i spróbuj puree ziemniaczane - jeśli jest kwaskowaty, dodaj naturalny słodzik, taki jak miód. Rozłóż jabłecznik na pokrytej pergaminem blasze do pieczenia w cienkiej i równej warstwie. Włóż blachę do pieczenia z przyszłą domową pastą jabłkową na najwyższy poziom piekarnika i wysusz ją w minimalnej temperaturze około 6-8 godzin.

Belevskaya marshmallow w domu

Składniki:

  • jabłka "Antonovka" - 7 kg;
  • jaja - 7 szt .;
  • cukier - 1,4 kg.

Gotowanie

Umyj umyte jabłka w całości i włóż do piekarnika. Upiec je delikatnie pod kątem 150 stopni, a następnie pocierać miąższ przez sito, aby pozbyć się pestek i skóry. Trzepię gotową masę jabłkową, aż rozjaśni się i zwiększy objętość. Białka 7 jaj zamieniają się w bez z cukrem. Delikatnie wymieszaj beza z jabłkiem i rozprowadź masę powietrzną na blasze wyłożonej pergaminem. Gotowanie prawoślazu w domu zajmie około 6 godzin w temperaturze 60 stopni. Następnie kawałki można ciąć i schładzać, a wcześniej można natłuścić masę jabłkową białkami, zwinąć w rulon i pozostawić do wyschnięcia na kolejne 3 godziny, ale już w temperaturze 50 stopni.

Pasta z dyni w domu

Składniki:

Pasta z dyni w domu

Gotowanie

Połącz wszystkie składniki z listy, a następnie rozprowadź je na pergaminie. Pozostaw piankę do wyschnięcia w temperaturze co najmniej 6 godzin lub do momentu, gdy przestanie przyklejać się do palców. Obróć rolkę pasteli.