Od skorup arbuza, który zwykliśmy bezlitośnie wyrzucać do śmietnika, możesz przygotować wiele smakołyków. Jednym z nich są owoce kandyzowane . Można je gotować w różnych stopniach miękkości, dostosowując czas suszenia, a podczas gotowania dodać różne aromatyczne przyprawy, uzyskując w ten sposób naturalne słodycze.

Istnieje wiele przepisów na kandyzowane owoce. Opiszemy niektóre z nich w naszych przepisach poniżej.

Najłatwiejszy przepis na kandyzowane skórki z arbuza

Składniki:

 • skórka arbuza - 1 kg;
 • cukier granulowany -1,2 kg;
 • woda 750 ml.

Przygotowanie

Kawałki arbuza eliminują zieloną skórkę ostrym nożem i kroją w kije, kostki lub kawałki o dowolnym pożądanym kształcie. Możesz użyć do tego noża.

Kroimy plasterki w rondelku, zalewamy wodą, podgrzewa do wrzenia i gotujemy przez dziesięć minut. Następnie wlewamy wodę z kawałkami arbuza w durszlak i pozwalamy jej spłynąć.

Tymczasem przygotuj syrop cukrowy. Aby to zrobić, ilość wody określonej w recepturze jest podgrzewana do wrzenia, dodawać granulowany cukier i mieszać, aż się rozpuści.

Ułożyć gotowane skórki w gotowym syropie i pozostawić na dziesięć do dwunastu godzin. Po upływie tego czasu gotujemy masę do wrzenia, gotujemy przez piętnaście minut i znowu zostawiamy na 12 godzin. Powtórz tę procedurę trzy razy. Po ostatnim dojrzewaniu rozłóż kawałki arbuza na durszlak i odejdź na jakiś czas. Gdy syrop zostanie spuszczony, posyp je cukrem i rozłóż w jednej warstwie na blasze do pieczenia lub kratce pokrytej papierem pergaminowym.

Gdy kandyzowane owoce są całkowicie suche, przenosimy je do dowolnego pojemnika do przechowywania.

Kandyzowany arbuz peelinguje w powolnej kuchence

Składniki:

 • skorupa arbuza - 0,6 kg;
 • cukier granulowany - 0,9 kg;
 • woda - 0,6 l;
 • cukier puder.

Przygotowanie

Kawałki arbuza eliminują zieloną skórkę, ostrożnie kroją ją ostrym nożem i kroją na kawałki o pożądanym kształcie i rozmiarze. Wkładamy je do dowolnego szklanego lub emaliowanego pojemnika, zalewamy zimną wodą i ustalamy w lodówce. W takich warunkach utrzymujemy skorupy przez pięć dni, codziennie zmieniając wodę.

Po upływie tego czasu myjemy dokładnie kawałki arbuza i wkładamy je do pojemnika multicookerowego. Napełnij wodą, aby całkowicie zakryła zawartość i włącz tryb "parowania" na dwadzieścia minut. Następnie połącz masę w durszlak, opłucz miskę i odłóż na nią skorupy arbuza. Wlać cukier, wlać wodę i ustawić urządzenie w trybie "Pilaf". Po zakończeniu procesu gotowania, który multicooker przekazuje z sygnałem, rozprowadzamy skorupy na powierzchni pokrytej papierem pergaminowym w jednej warstwie. Niech kandyzowane owoce trochę wyschną, rozpadną się w sproszkowanym cukrze i przejdą do zbiornika.

Jak zrobić kandyzowane łupy z arbuza w suszarce?

Składniki:

 • arbuza - 1,25 kg;
 • cukier granulowany - 0,8-1 kg;
 • woda - 150 ml;
 • przyprawy (wanilina, kurkuma lub esencja owocowa) - do smaku;
 • cukier puder.

Przygotowanie

owoce kandyzowane ze skórki arbuza w suszarce

Kawałki arbuza pokroić na kawałki, po odcięciu stałej zielonej skórki. Dokładnie je opłukujemy, wkładamy do emaliowanego pojemnika, napełniamy cukrem i zostawiamy na kilka godzin. Następnie wlej wodę, dodaj przyprawy i gotuj na umiarkowanym ogniu do przezroczystości przez około dwadzieścia do trzydziestu minut.

Ochłodzić kandyzowane owoce w temperaturze pokojowej, położyć je na tacy suszarki i wysuszyć do pożądanej struktury i twardości.

Następnie zalać kandyzowany cukier sproszkowanym cukrem i umieścić w odpowiednim pojemniku do przechowywania. Idealną opcją jest bank próżniowy.