Wielu nie uważa uzależnienia seksualnego za chorobę, ale ich opinia jest błędna. Psycholodzy identyfikują kilka znaków, dzięki którym można określić tę relację:

  • pożądanie seksualne nie może być kontrolowane;
  • Takie zachowanie pociąga za sobą różne problemy we wszystkich dziedzinach życia.

Jeśli lubisz uprawiać seks, nie oznacza to, że jesteś uzależniony. Osoby cierpiące na uzależnienie seksualne, od relacji seksualnych, otrzymują nie tylko przyjemność, energię, uczucie euforii, które pomagają pozbyć się złego nastroju, złości, lęku i innych problemów, takie osoby po prostu nie mogą żyć bez seksu. Mechanizmy tej choroby są podobne do narkomanii. Osoba dąży do ciągłego odczuwania euforii, która służy jako rodzaj tarczy, która pomaga ukryć się przed problemami.

Dla wielu ludzi seksualne uzależnienie jest utożsamiane z rozwiązłością, ale nie jest to całkowicie poprawne. W końcu nie każda dziewczyna łatwej cnoty cierpi na tę chorobę, najczęściej dla nich jest to po prostu sposób zarabiania na życie.

Różnice w zależności u mężczyzn i kobiet

Dla mężczyzn taka zależność może prowadzić do poważnych problemów, które mogą być niebezpieczne dla innych, na przykład przemocy, ekshibicjonizm i tym podobne. Dla kobiety wszystko może prowadzić do nieuporządkowanych więzi, dzięki czemu dochodzi do siebie.

Jak pozbyć się uzależnienia: zalecenia

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to rozpoznanie obecności choroby, ale częściej nie można tego zrobić samodzielnie. Jeśli nadal myślisz o tym problemie, to jest to już pierwszy mały krok do sukcesu. Twoim zadaniem jest zmusić się do pójścia do profesjonalnego psychologa. Jeśli to Cię przeraża, najpierw udaj się do Internetu i znajdź osoby, które poradziły sobie z tym problemem, udzielą dobrych rad i przekonają Cię o skontaktowaniu się ze specjalistą.
  2. Konieczne jest zrozumienie przyczyny problemu. Najprawdopodobniej jest to pewnego rodzaju uraz psychiczny lub niska samoocena . Możesz uważać się za niegodnego normalnych związków i normalnego seksu. Gwałt w dzieciństwie, problemy rodzinne i rozwód rodziców mogą wpływać na zależność seksualną.
  3. Teraz musisz spróbować pozbyć się wszystkiego, co wiąże cię z tym problemem. Wyrzuć i usuń wszystko, co ma charakter seksualny: filmy, zdjęcia, gry, czasopisma, książki i tak dalej. Pozwoli to zrozumieć, że bez tego wszystkiego czujesz się zupełnie normalnie i komfortowo. Ponadto wiele osób ma różne nawyki, które mogą przypominać o seksie, muszą się też pozbyć.
  4. Czy auto-trening. Zrób wrażenie codziennie, że nie masz tego problemu, że bez niego jesteś szczęśliwy, uwierz w siebie. Znajdź sobie aktywność, która może pochłonąć cały Twój wolny czas i nauczyć się, jak cieszyć się tym, co robisz. pozbyć się uzależnienia seksualnego
  5. Istnieją specjalne leki, które pomagają w tej chorobie. Możesz kupić leki przeciwdepresyjne, uspokajające lub specjalne leki hormonalne. Tylko warto zrozumieć, że to nie jest ból głowy i prosta pigułka nie pomoże, tylko złożony efekt leków medycznych i terapii psychologicznej doprowadzi do pożądanego rezultatu.

Łącząc wszystkie wskazówki razem i zwracając się do psychologa o pomoc, możesz raz na zawsze pozbyć się uzależnienia seksualnego, a od tej pory seks stanie się dla ciebie sposobem wyrażania uczuć i hobby, a nie narkotykiem.