Orzeszki ziemne jest najbardziej budżetowym reprezentantem całego królestwa orzechów włoskich. A nawet tańszy produkt poprzez smażenie go w domu własnymi rękami.

Poniżej przyjrzymy się, jak nacieszyć orzeszki ziemne w skorupach przy użyciu różnych gadżetów kuchennych, a ty, wybierając najbardziej odpowiedni sposób, będziesz mógł zapewnić sobie smaczną i zdrową przekąskę.

Jak smażyć orzeszki ziemne w kuchence mikrofalowej?

Składniki:

  • orzeszki ziemne - 1 filiżanka;
  • delikatna sól - do smaku.

Gotowanie

Surowe orzeszki ziemne można łatwo ugotować w kuchni. mikrofalówka . Aby to zrobić, włóż nakrętki do durszlaka, szybko opłucz je pod bieżącą wodą, wlej do talerza i ustaw na minutę w kuchence mikrofalowej, ustawiając maksymalną moc. Po sygnale wymieszaj orzechy przy pomocy dobrej łyżki i odłóż z powrotem do mikrofalówki na minutę. Powtarzamy cykle minutowe jeszcze dwa razy, mieszając za każdym razem, po czym zmniejszamy odstępy czasu w piecu do 20 sekund, naprzemiennie je mieszając i osiągając pożądany stopień pieczenia orzechów.

Po przygotowaniu, oczyść orzechy z łuski, posyp drobną solą i wymieszaj. Jeśli nie podoba ci się ten słony produkt, możesz pominąć ten krok.

Jak usmażyć orzeszki w piekarniku?

Składniki:

  • orzeszki ziemne - 2 szklanki;
  • drobna sól (opcjonalnie) - do smaku.

Gotowanie

Gotowanie orzeszków ziemnych w piekarniku jest jeszcze łatwiejsze. Aby to zrobić, wlać nakrętki na blasze do pieczenia i umieścić je w gorącym piekarniku. Po dwudziestu dwudziestu pięciu minutach produktu w temperaturze 190 stopni sprawdzamy go pod kątem gotowości i, w razie potrzeby, przedłużamy czas gotowania jeszcze przez kilka minut. Nakrętki wymieszaj okresowo na blasze do pieczenia w celu równomiernego pieczenia.

Po przygotowaniu produkt jest czyszczony i dodajemy sól, jeśli chce się ją posmakować drobną solą.

Jak usmażyć orzeszki ziemne na patelni z solą?

Składniki:

  • orzeszki ziemne - 2 szklanki;
  • woda oczyszczona - 10 ml;
  • jak usmażyć orzeszki ziemne na patelni z solą
  • sól - 5 g

Gotowanie

Orzeszki ziemne mogą być smażone i na patelni. Aby to zrobić, podgrzamy ją dobrze, wlewamy do niej orzechy i smażymy, ciągle mieszając, przez około piętnaście minut. Pożar powinien być nieco poniżej średniej.

Po osiągnięciu pożądanego stopnia gotowości orzeszki ziemne rozpuszczają sól w wodzie i wylewają powstałą mieszaninę orzechów na patelni, starając się rozprowadzić ją tak równomiernie, jak to możliwe. Wymieszaj zawartość naczynia, aż cała wilgoć wyparuje, a następnie połóż na talerzu i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.