Łosoś jest rybą, która należy do rodziny łososi i jest ceniona nie tylko ze względu na jej delikatny smak, ale także ze względu na jej korzystne właściwości. Ta ryba zawiera ponad 20 składników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu i witamin. Ponadto jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Istnieje wiele opcji wykorzystania łososia, można go jeść słone, smażone, gotowane, a nawet surowe, w tej formie najczęściej jest używane do robienia sushi. Ale najpopularniejszym jest solony łosoś. Możesz go kupić w sklepie lub zrobić sam. Dla tych, którzy preferują domowe gotowanie, opowiemy Ci kilka sposobów, jak solić łososia ze smakiem.

Jak solić łososia?

Jeśli chcesz zadowolić siebie i swoich bliskich pyszną i delikatną czerwoną rybą przekąską, która jest również bardzo szybka i łatwa w przygotowaniu, i zastanawiam się, w jaki sposób solić łososia w domu, nasza porada okaże się przydatna.

  1. Najpierw musisz wybrać rybę. Świeży i świeży mrożony łosoś będzie odpowiedni do solenia, wszystko zależy od twoich preferencji. Ponieważ solimy filety rybne, jeśli jest taka możliwość, lepiej je kupić od razu. Ale gdybyś miał w zapasie całą rybę, to nie jest przerażające, możesz również posolić ją poprzez odcięcie głowy i ogona, usunięcie wnętrzności i ostrożne oddzielenie filetu od grzbietu bardzo ostrym nożem. Wszystkie płetwy powinny również zostać usunięte.
  2. Teraz powinno być odpowiednio przycięte ryby. Kawałki nie powinny być małe, ale w tym samym czasie powinny być całkowicie umieszczone w naczyniu, które wybrałeś. Jeśli chodzi o naczynia, to do solenia ryb należy przyjmować niemetaliczne potrawy, w przeciwnym razie łosoś może się okazać metalicznym posmakiem.
  3. Następnie przygotuj mieszaninę do solenia. Za kilogram ryby potrzeba około 3-4 łyżek. Spośród nich 2 łyżki stołowe - sól, 1 łyżka stołowa - cukier, aw razie potrzeby można dodać 1-2 łyżeczki przypraw do ryb. Najważniejsze, aby nie przesadzić z przyprawami, aby nie zdobyć smaku samej ryby. Dodatkowo będziesz potrzebował liścia laurowego i groszku z czarnego pieprzu.
  4. Kiedy wszystko będzie gotowe, możesz rozpocząć proces solenia. Wlać trochę mikstury na dnie naczynia do solenia, dodać kilka liści laurowych i pieprzu w to samo miejsce, odłożyć kawałek ryby na wierzchu, wlać mieszaninę i dodać liść laurowy i pieprz ponownie. Jeśli masz kilka kawałków ryby, zrób to samo z resztą, kładąc je na wierzchu pierwszego kawałka.

Po ułożeniu naczyń przez rybę należy przykryć pokrywką, zwykłą serwetką lub folią spożywczą i włożyć do lodówki lub na balkon (jeśli jest zima). Tylko upewnij się, że temperatura nie była niższa niż 10 stopni. Ryby solne potrzebują od 8 do 24 godzin, w zależności od upodobań. Gdy łosoś będzie gotowy, wyczyść go mieszanką, najlepiej pędzlem lub nożem, ale nie płucz pod wodą, pokrój w cienkie kawałki, posyp sokiem z cytryny i ciesz się.

Jak szybko posolić łososia?

Jeśli chcesz zadowolić siebie i swoich bliskich solonym przystawką z łososia, ale nie masz zbyt dużo czasu na solenie, w krótkim czasie jest recepta na solenie łososia.

Składniki:

  • świeży łosoś;
  • sól;
  • mielony czarny pieprz.
  • jak solić świeżego łososia

Gotowanie

Przed soleniem świeżego łososia, musisz oczyścić rybę ze skóry i kości i pokroić w cienkie plastry. Następnie ułóż plasterki w plastikowym pojemniku lub innym pojemniku z szczelną pokrywką. Posyp ryby solą i pieprzem, i nie bój się przesadzać solą, ponieważ ryba będzie przyjmować tyle, ile potrzebujesz.

Teraz przykryj pojemnik pokrywką, potrząśnij nim i pozostaw w temperaturze pokojowej na 40-60 minut. Po tym czasie ponownie potrząśnij pojemnikiem i podawaj łososia gotowego do stołu lub dodaj do sałatki.