Świeżość produktów jest w dużej mierze zawieszona w warunkach ich przechowywania, które dla większości są łączone zgodnie z 2 prostymi warunkami: suchością i chłodem. Nowoczesne lodówki są w stanie je zapewnić. Wydawałoby się, że te warunki nadają się również do pieczenia, ale nie zawsze. W tym przypadku wyraźnie odpowiedz, dlaczego nie można przechowywać w lodówce, bardzo niewielu ludzi może.

3 powody

Należy zachować ostrożność podczas przechowywania w piekarniku z kilku powodów:

  1. Dobrze wchłania zapachy, w tym mięso i ryby. Nie jest to zbyt smaczne, aby ugryźć zupę chlebem, pachnącym jak surowe owoce morza.
  2. W wyniku parowania wilgoci przykleja się i formuje, dlatego też, będąc szczelnie zapakowanym, pogarsza się nawet w lodówce.
  3. Przygotowywany jest skokowo. Zbyt bliskie składanie wypieków z innymi produktami może je zepsuć.

Chleb można zatem przechowywać w lodówce, ale tylko na jednej półce z tym samym słabo lub niezbyt pachnącym pokarmem lub w zamrażarce. W takim przypadku możesz spakować chleb przynajmniej w torbie, nawet w torbie z tkaniny, najważniejsze jest dostęp powietrza.

Lodówka lub spichlerz?

Jeśli istnieje możliwość pieczenia w sąsiedztwie w jednym miejscu z pachnącą anteną lub produktem, nie można przechowywać chleba w lodówce. W takim przypadku lepiej zajmij się zakupem chleba w domu. Pożądane jest, aby wybrać go przede wszystkim pod względem funkcjonalności i wygody, a dopiero potem - pod względem wyglądu, ponieważ trzeba go myć / czyścić co najmniej raz w tygodniu. Najbardziej praktyczny będzie metal-plastik lub wykonane z dowolnego materiału. pojemnik na chleb z otworami wentylacyjnymi.

Łącznie, ile można przechowywać chleb w lodówce, to samo - iw chlebie. Głównym kryterium jest dostęp powietrza i brak wielu silnie pachnących potraw. Aby utrzymać świeżość produktu, zaleca się cięcie go od środka i podłącz pozostałe połówki w punkcie cięcia, aby nie zniknął.

Czy przechowywanie chleba w lodówce jest szkodliwe?

Tylko wtedy, gdy już zaczął się pogarszać, pleśnieć lub niedawno z pieca. Niektóre rodzaje pieczenia są surowo zabronione w chłodniach, ponieważ mogą zbyt twardnieć.