Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy pirat, nie możesz się obejść bez butelki dobrego rumu. Przy okazji, czy wiesz, dlaczego piraci wypili rum? Dzięki właściwościom tego mocnego napoju udało się zachować świeżość wody podczas całego rejsu pod palącym słońcem, dlatego woda została zmieszana z rumem. Ponadto rum był niedrogim napojem, co oznacza, że ​​był sprzedawany wszędzie w nieograniczonych ilościach, co umożliwiło każdemu "porządnemu" piratowi szybkie przekształcenie się w zwykłego pijaka. Nie musimy dążyć do takich celów, po prostu wymyślmy wszystkie zawiłości konsumpcji rumu, aby nie powtórzyć losu większości morskich wilków.

Jakiego rodzaju okulary piją rum?

Zacznijmy od bazy, która zajmuje się jakąkolwiek marką rumu: z jakich potraw korzystasz podczas używania rumu? Nie ma jednoznacznych wskazówek co do tego wyniku. Możesz pić rum ze zwykłych szklanek, a jeśli mieszasz go z colą lub sokiem, to z kieliszków, ale drogi rum jest zwykle spożywany z kieliszków "tulipanów", tych, z których piją i brandy. Tajemnica właściwości "tulipana" w formie: zwężona do góry, doskonale koncentruje wszystkie te smaki, nad których powstaniem pracował producent.

Jak pić rum "Bacardi"?

Marka "Bacardi" jest tak popularna, że, jak się wydaje, jedna z jej nazw już stała się synonimem Romów. Linia marki jest szeroka, trudno ją zrozumieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że każda z odmian powinna być pijana na swój własny sposób. Spójrzmy na te najbardziej powszechne.

Jeśli nie wiesz jak wypić biały rum "Bacardi" pod nazwą Superior, przygotuj się na fakt, że będziesz musiał zaopatrzyć się w dodatkowe składniki, ponieważ taki rum idzie jak podstawy do koktajli , ponieważ nie ma ani charakterystycznego smaku, ani wytrzymałości wymaganej do jego formowania.

W przeciwieństwie do Superior, przeciwnie, bursztynowy rum Reserva jest oczywiście czysty, w towarzystwie pary kostek lodu.

Zanim wypijesz czarnego "Bacardi", zapełnij colę, ponieważ jest to słodki gazowany napój, z reguły jest najważniejszym towarzyszem rumu z linii Black. Można go pić i czyścić bez przekąsek, szczególnie jeśli podaje się go jako aperitif alkoholowy do posiłku, aby rozproszyć apetyt. W tym samym celu eksperci oferują napoje i rum z linii Gold, ale jeśli destylacja apetytu nie jest Twoim głównym celem, możesz jeść rum z owocami lub rozcieńczać colą i sokami owocowymi.

Dla najbardziej wytrwałych, dom Bacardi produkuje silny rum pod numerem 151, którego poziom nieznacznie przekracza 75. Nie każdy może pić tak ekstremalny rum w czystej postaci, a zatem lepiej jest go rozcieńczyć sokiem lub kolą.

Jak pić rum "Captain Morgan"?

Zasłużonym miejscem wśród wiodących producentów rumu jest marka "Captain Morgan". Wraz z Bacardi uważa się go za klasycznego, którego różnorodne odmiany powinny być spożywane z różnymi suplementami.

Odmiana "ostra" może być spożywana samodzielnie, natomiast odmiany "Spicy golden" należy rozcieńczyć sokiem lub colą przed jak pić rum malibu użyj lub wyrzuć kilka kostek lodu.

"Czarny" kapitan jest jednym z klasycznych rodzajów rumu, które warto pić czysto. Z uwagi na fakt, że napój składa się z mieszanki różnych alkoholi rumowych, a następnie dojrzewa w beczkach przez około trzy lata, rozwija wyraźny miodowy smak i dodaje specjalną mieszankę przypraw do kapitana Morgana z tej serii.

Jak pić rum "Malibu"?

"Malibu" to likier na bazie rumu, dlatego w czystej postaci jest podawany w małych podłużnych szklankach alkoholowych bardzo schłodzonych lub obfitujących w lód przed zjedzeniem jedzenia.

Między innymi "Malibu" jest najczęściej dodawany do koktajli takich jak Pinakolada lub zmieszane z sokami owocowymi.