Oryginalny kisiel owsiany różni się od zwykłego napoju owocowego lub mlecznego. Jest to raczej danie główne lub deserowe, w zależności od receptury i wykonane ze specjalnego startera. W dawnych czasach był zrobiony z mielonego owsa. W tym celu płatki owsa są idealne.

W nowoczesnym gotowaniu receptury na takie płatki owsiane są coraz powszechniejsze, co sugeruje szybkie gotowanie bez uprzedniego uzyskania startera. Poniżej rozważamy obie opcje i szczegółowo opisujemy, jak przygotować oczywiście przydatne płatki owsiane z Herkulesa. Takie naczynie doskonale usuwa żużel i ma korzystny wpływ na wszystkie funkcje życiowe naszego organizmu.

Rustykalne kisiel owsiane z płatków owsianych na wodzie - przepis

Składniki:

  • woda oczyszczona - 1,7 l;
  • płatki owsiane owsiane - 160 g;
  • mała skorupa z chleba żytniego lub 50 ml kefiru;
  • sól - 1 szczypta.

Gotowanie

Te rustykalne płatki owsiane wytwarzane są z zakwasu, który może być wykonany z dowolnego rodzaju owsa. W naszym przypadku zrobimy to z Herkulesa. Aby to zrobić, wlewamy go do trzylitrowego słoja, zalewamy lekko przegotowaną ciepłą wodą, dodajemy skorupę z chleba żytniego, lub polewamy kefirem i pozostawiamy na dwa dni w warunkach pokojowych do fermentacji.

Po upływie tego czasu filtrujemy masę, a spęcznione sfermentowane płatki mielimy przez sito metalowe i rozprowadzamy powstałe puree ziemniaczane w napiętej białej podstawie. Dobrze wymieszaj, wlej do słoika i wstaw do lodówki na kilka godzin lub na noc.

Następnie, jeśli wszystkie działania zostały wykonane poprawnie, zawartość słoika powinna rozwarstwiać się, oddzielając przezroczystą wodę. Następnie należy go dokładnie osuszyć, pozostawiając gotowy, gruby zaczyn, jeśli to możliwe, nietknięty. Ta gruba podstawa jest głównym składnikiem do przygotowania prawdziwej galaretki owsianej z Herkulesa. Z reguły jest on mieszany z wodą w stosunku 1: 2 lub 1: 3, w zależności od pożądanej gęstości i gęstości, doprowadzany do wrzenia i przyprawiany do smaku solą i, jeśli to pożądane, granulowanym cukrem. Możesz również dodać odrobinę oleju roślinnego lub masła do smaku.

W razie potrzeby można ugotować kisiel, który nie znajduje się na wodzie, i wymieszać z mlekiem. W tym przypadku do naczynia często dodaje się cukier lub miód. Możesz także urozmaicić smak, dodając kawałki owoców, jagód, suszonych owoców lub parzonych rodzynków.

Jak szybko ugotować płatki owsiane z płatków owsianych bez fermentacji?

Składniki:

  • mleko pasteryzowane - 220 ml;
  • płatki owsiane owsiane - 90-100 g;
  • gotowana woda oczyszczona - 375 ml;
  • sól - 1 szczypta;
  • cukier granulowany do smaku;
  • masło - 10 lat

Gotowanie

Ten przepis pozwala na gotowanie szybkiego płatków owsianych z płatków owsianych owsa, co jest bardziej prawdopodobne, aby przypominać gotowaną owsiankę owsianą. Ta przydatna potrawa jest idealna na śniadanie i możesz ją uraczyć Przepis Herkulesa Kissela zarówno dorośli, jak i małe dzieci.

Najpierw musimy przelać płatki owsiane przegotowaną wodą i pozostawić na kilka godzin. Idealny do robienia tego wieczorem, potem rano otrzymujemy pożądany rezultat. Wlać resztę płynu do durszlaka i wlać spęcznione płatki mlekiem podgrzanym do wrzenia i gotować, stale mieszając, aż do uzyskania gęstej konsystencji. W trakcie gotowania, przyprawiamy danie, jeśli to pożądane, do smaku z cukrem, dodajemy trochę soli i doprawiamy masłem. Można uzupełnić smak szybkiego owsianki dżem , miód lub dodawanie kawałków owoców.