Doskonała zdolność jagód do neutralizowania nieprzyjemnego smaku i zapachu alkoholu skutecznie używanego do nalewania. Dziś opowiemy Ci, jak gotować borówkę brusznicę i zaproponować kilka przepisów na popularny napój.

Jak zrobić nalewkę z brusznicy na wódce lub na rozcieńczonym alkoholu?

Składniki:

 • świeże żurawiny - 0,6 kg;
 • wysokiej jakości wódka lub alkohol rozcieńczony wodą do wytrzymałości 40-45 stopni - 1 l;
 • świeża limonka lub miód gryczany - 100 g

Gotowanie

 1. Brusznica do produkcji nalewek wybiera dojrzałe i wysokiej jakości. Zepsute i spleśniałe okazy są wyrzucane, a stare jagody są myte, dobrze wysuszone i zmiażdżone przez zgniatacz lub wałek do ciasta.
 2. Wrzucamy uzyskaną masę jagodową do słoika i wlewamy ją wódką lub rozcieńczamy alkoholem. Zamknij naczynie szczelnie za pomocą wieka i umieść je w ciemnym, lecz ciepłym pomieszczeniu przez trzydzieści do czterdziestu dni, potrząsając nim co tydzień.
 3. Po naprężeniu wlewu filtrujemy przez sekcję gazy złożoną trzykrotnie lub czterokrotnie, wyciskamy dobrze miąższ, dodajemy miód i mieszamy, aż się rozpuści.
 4. Teraz przefiltruj napój przez waciki i butelkował.
 5. Po zakorkowaniu przenosimy naczynia z nalewką do chłodnego miejsca i pozwalamy parzyć przez kilka dni.

Nalewka z mrożonych borówek na alkoholu

Składniki:

Gotowanie

 1. W takim przypadku do przygotowania nalewek użyjemy mrożonych borówek i czystego, nierozcieńczonego alkoholu.
 2. Przeszedł rygorystyczny wybór wysokiej jakości jagód umytych, wysuszonych i całkowicie włożonych do słoika. Nie trzeba ich wcześniej zagniatać, ponieważ czysty alkohol w procesie wlewu borówek brusznicowych przyczynia się do szybkiego naturalnego uwalniania soku przez jagody.
 3. Dodaj niezbędną ilość alkoholu do słoika z borówkami, szczelnie zamknij pojemnik i zostaw w cieple i ciemności na dziesięć do dwudziestu dni. Przez pierwsze trzy dni wstrząsać nalewką codziennie, a później dwa dni później na trzecim.
 4. Po przygotowaniu odfiltrować nalewkę, wycisnąć, osuszyć miodem, a następnie przefiltrować i zlać.
 5. Po schłodzeniu napoju pierwszą próbkę można usunąć.
 6. Siła uzyskanej nalewki jest dość wysoka, więc ten napój nadaje się raczej dla męskiej publiczności.