Ciało ludzkie stale potrzebuje witamin, niezależnie od tego, czy jest to lato, wiosna, zima czy jesień. Ale jeśli w lecie nie ma z tym problemu, ponieważ jest tak dużo świeżych warzyw i owoców, to właśnie w okresie zimowo-wiosennym występują z tym trudności. Można oczywiście pić farmaceutyczne kompleksy witamin i można sobie przypomnieć świeżo wyciśnięte soki warzywne, mianowicie z warzyw, które są uprawiane w ich rodzimym regionie i są odpowiednio bardziej użyteczne niż w przypadku importowanych. Jak przygotować smaczny i zdrowy sok warzywny o każdej porze roku, powiemy Ci teraz.

Świeżo wyciskane soki warzywne - przepisy kulinarne

Wydawałoby się, że może to być łatwiejsze niż soku - wkładamy warzywa do sokowirówki, kilka sekund, a sok jest gotowy. Ale nawet tutaj istnieją pewne sekrety, za pomocą których można uzyskać maksymalną korzyść i smak z napoju.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że do przygotowania świeżo wyciśniętego soku z warzyw należy używać wyłącznie świeżych owoców, które w pełni dojrzewają i nie mają uszkodzeń na skórze. Jeśli nie masz pewności co do pochodzenia warzyw, usuń grubszą warstwę łupiny niż zwykle, ponieważ gromadzi się maksimum toksyn.

Nie zaleca się dodawania soli i pieprzu do soków warzywnych - przyprawy zmniejszają ich korzystne właściwości. Lepiej jest dodać trochę czosnku, korzyści będą znacznie większe, a smak będzie bogatszy. Zaleca się spożywać takie napoje natychmiast po przygotowaniu, ponieważ szybko się pogarszają.

Marchew , pomidor soki z dyni są często spożywane w czystej postaci, ale np. kapusta lub soki buraczane mają nie tylko nieprzyjemny smak, ale także szkodliwe w czystej postaci. Dlatego teraz pokażemy ci kilka opcji połączenia warzyw do sporządzania soku:

  • zmniejszyć wagę - marchew i szpinak w stosunku 5: 3 lub marchew, buraki i ogórek - 10: 3: 3;
  • Przepisy na soki warzywne
  • wzmocnienie układu nerwowego - liście selera (3 kiście), pomidor (połowa), kapusta (100) g;
  • na bezsenność - marchew - 5 szt .; kapusta - 3 liście, pietruszka - pęczek;
  • aby poprawić metabolizm - marchew, buraki, korzeń selera, dynia - 2: 1: 1: 1.

Dodatkowo możesz zrobić sok z marchwi-dyni (1: 1) lub sok z buraków marchwi (7: 3).

Opowiedzieliśmy Ci o najczęstszych przepisach na soki warzywne. Używaj sezonowych warzyw uprawianych w Twoim regionie, gdzie to możliwe, i czerp z niego jak najwięcej.