Wiadomo, że średnio-tłusty twarogowy i smak jest lepszy i łatwiejszy do strawienia niż jego niskotłuszczowy odpowiednik, ale jeśli chodzi o spożywanie twarogu jako części ścisłej diety lub gotowania naczynia dla dzieci na podstawie tego należy użyć produktu o obniżonej zawartości tłuszczu. Jaka jest zawartość tłuszczu w twarogu i jak go poznać nie wszyscy znają. Oczywiście nie zadziała w domu z dokładnością laboratoryjną bez specjalnego wyposażenia, ale możliwe jest obliczenie w przybliżeniu bez problemów i niezależnie.


Jak określić zawartość tłuszczu w twarogu domowej roboty?

Określ zawartość tłuszczu w twarogu w domu może być tylko wtedy, gdy znana jest początkowa zawartość tłuszczu w mleku.

Większość uważa najbardziej przydatny twarożek z domowego mleka, więc to właśnie określona i zalecana jest zawartość tłuszczu. Aby to zrobić, wlej szklankę do szklanki o 10 cm w szklance, a po 12 godzinach zmierz ilość śmietanki uformowanej na powierzchni płynu, każdy milimetr jest 1% tłuszczu. Z rozsądnej pozycji, ta metoda nie jest zbyt skuteczna i daje bardzo, bardzo odległe pojęcie o zawartości tłuszczu w produkcie, ponieważ średnica i wysokość szkła, temperatura w pomieszczeniu, a wraz z nim szybkość separacji śmietany, a także etykiety na linijce, może być błędem, ponieważ na milimetry. Tak więc, jeśli chodzi o mleko, uwierz w podłogę podąża za sprzedającym, a następnie w przybliżeniu weryfikuje prawdziwość jego słów za pomocą tej metody rękodzieła. Szczególnie gorliwy może być mleko w laboratorium - tam z tym zadaniem poradzi sobie bez większych problemów.

Przejdźmy teraz do akapitu, w jaki sposób określić zawartość tłuszczu w twarogu w domu. Z mleka o znanej zawartości tłuszczu gotujemy twarożek według dowolnego wzoru. Jednocześnie mierzymy początkową masę mleka, a także masę z niego wynikającą. jak określić zawartość tłuszczu w serze domowej roboty twarożek. Dzielimy wagę mleka w stosunku do masy twarogu i pomnóżmy tę liczbę przez zawartość tłuszczu w mleku. Liczba ta będzie procentem zawartości tłuszczu w twarogu. W przypadku mniej dokładnych wskaźników można obliczyć zawartość tłuszczu w skrzepie w oparciu o fakt, że po zrolowaniu mleka jego zawartość podwaja się dwukrotnie. Tak więc litr mleka o zawartości trzech procent tłuszczu po złożeniu zamienia się w pół litra twarożku o zawartości tłuszczu 6 procent. Ponownie, jeśli dokładność jest niezwykle ważna, skorzystaj z usług laboratorium lub kup gotowego twarożku, którego zawartość tłuszczu została dokładnie obliczona i wskazana na opakowaniu.