Nieliczni ludzie niczego nie doświadczają. strach . Ktoś ten lęk stwarza niezliczone trudności życiowe, rodzi osobiste problemy, ktoś doświadcza niewyobrażalnego cierpienia z tego powodu. Nawet jeśli wydaje się, że próbowałeś wszystkich metod walki ze strachem, zwróć uwagę na zalecenia wiodących psychologów z całego świata, które powiedzą ci, jak z nim walczyć.

Jak nauczyć się radzić sobie ze strachem?

Oczywiście najłatwiejszy sposób na zaakceptowanie ich lęków. Tak naprawdę większość ludzi na świecie robi to: podróżujesz pociągiem, gdy wiesz, że boisz się latać lub podróżować prywatnym transportem, autobusem, unikając metra.

Strach, przeradzający się w coś niezdrowego, może pogorszyć jakość twojego życia, aw psychologii na ten temat jest wiele zaleceń na temat "Jak radzić sobie z lękami": "

  1. Rzuć mi wyzwanie . Umów się na spotkanie ze swoim strachem, prawdziwym, mentalnym. Przenieś się tam, gdzie drżysz, dłonie potu i wysychają w twoich ustach. Najważniejsze w tym: nie bój się atmosfery, która jest teraz tworzona. Jedyne zastrzeżenie: strach należy przedstawić pozytywnie. Bez względu na to, jak trudne może się wydawać, spróbuj upiększyć ten szczegół własnymi fobiami z humorem. Ta technika pomaga je zmniejszyć.
  2. Poczuj to wszystko . Czy kiedykolwiek przydarzyło ci się, że stoisz przed otwartym kabiną windy i odmawiasz jej wejścia, ponieważ jak przezwyciężyłeś złe uczucia? Czy też uprzedzenia chwytają umysł w nieoczekiwanych momentach? W takich przypadkach konieczne jest odwrócenie uwagi od negatywnych odbić. Ponownie rozważ wszystkie problemy w tym momencie życia. Przyznaj, że je masz. Są częścią twojego życia. Dzięki nim stajesz się silniejszy, a przez to łatwiejszy do zniesienia wszelkich trudności, niebezpieczeństw.
  3. Ubezpieczenie Zamknij oczy. Pamiętaj, kiedy poczułeś niesamowitą falę siły, uczucie bezgranicznego szczęścia. Ponadto pamiętaj o chwilach spokoju i spokoju. Czy kojarzą się z tobą z jakimkolwiek elementem Twojego wyglądu lub wydarzenia? Jeśli tak, kiedy znów los spotka cię z pozornie nieprzezwyciężonym strachem, pamiętaj o tych chwilach pokoju.
Jak radzić sobie z najpowszechniejszymi lękami?
  1. Jak radzić sobie ze strachem przed śmiercią? Bać się śmierci jest zjawiskiem naturalnym. Po prostu nie denerwuj się na tym. Zdając sobie sprawę, że wszystko ma bliski kontakt z tym światem, będziesz w stanie docenić jak nauczyć się radzić sobie ze strachem każdego dnia, twoje otoczenie.
  2. Jak radzić sobie ze strachem przed ciemnością? Większość czasu należy spędzać na słońcu. Wyklucz horrory, thrillery. Wchodząc do ciemnego pokoju, zamknij oczy i wyobraź sobie, że to, czego się boisz, nie życzy ci krzywdy.
  3. Jak radzić sobie ze strachem przed chorobą? Sprawdź swoje nastawienie do chorób. Poczuj swój strach, powiedzmy, zaprzyjaźnij się z nim. Zrozum go. Nie zapomnijcie żyć tu i teraz, ani w przeszłości ani w przyszłości. Zacznij traktować siebie jako osobę zdrową osobowości .