Rozpoznanie intelektu jest sposobem na sprawdzenie, w jaki sposób rozwinął się intelekt w człowieku. Takie systemy są opracowywane przez specjalistów i mają zastosowanie z reguły do ​​grupy społecznej określonego wieku. Istnieją również systemy do diagnozowania inteligencji i kreatywności. Zastanów się nad jednym z nich, korzystając z przykładu testu Torrance'a.

Test kreatywności Torrance

Jest to krótki test, który pozwala ocenić kreatywne myślenie. Odbywa się w niecodziennej formie - badani muszą dokończyć rysunek na podstawie swojej artystycznej wizji. Każda cyfra, którą podmiot musi dodać do podpisu. Test jest odpowiedni do badania uzdolnień dzieci w wieku 5-6 do 17-18 lat.

Możesz wziąć test Torrance'a to strona.

Test na inteligencję i szybkość logicznego myślenia

Wśród ogromnej różnorodności metod, testów inteligencji i rozwoju umysłowego, są bardzo proste, które można ukończyć w kilka minut.

Na przykład, istnieje rodzaj diagnostyki testowej inteligencji i umiejętności logicznych, składający się z czterech pytań: Musisz zdać test tak szybko jak to możliwe. (Odpowiedzi można znaleźć na końcu artykułu.)

  1. Bierzesz udział w wyścigu lekkoatletycznym i wyprzedzasz zawodnika, który biegł drugi. Pytanie: W którym miejscu jesteś teraz?
  2. Bierzesz udział w zawodach i wyprzedzasz biegacza, który prowadził ostatnie, jakie jest twoje miejsce w wyścigu?
  3. Ojciec Marii ma pięć córek, które nazywane są Chacha, Cheche, Chichi, Chocho. Uwaga, pytanie: jak nazywa się piąta córka, jeśli myślisz logicznie?
  4. Trochę arytmetyki. Nie nagrywamy niczego i liczymy w naszym umyśle tak szybko, jak to możliwe. Weź 1000, dodaj 40. Dodajemy tysiąc więcej, potem kolejne 30. Plus tysiąc i biegun 20. I na koniec 1000 i 10. więcej Ile tam było?

Diagnostyka psychologiczna intelekt przydatne diagnostyka inteligencji i umiejętności i do wchodzenia na uniwersytety oraz do tych, którzy wybierają swój zawód. W ten sposób można znaleźć aktualny stan swojego intelektu i określić, w którym obszarze należy podjąć dodatkowe wysiłki.

Odpowiedzi na test:

  1. Często odpowiadają na to w pierwszym, ale wyprzedziłeś drugiego biegacza i zajął jego miejsce, a następnie jesteś na drugim miejscu.
  2. W końcu twoja odpowiedź? Nie tak Nie można wyprzedzić ostatniego, ponieważ byłeś ostatnim biegiem.
  3. Imię piątej córki nie jest Chuchu, jak wielu sądzi, i Mary.
  4. Jeśli masz 5000, odpowiedź jest nieprawidłowa. Ponownie opiszesz ponownie, zobaczysz liczbę 4,100.