W języku angielskim dla określenia "rewaloryzacja wartości" istnieje analog, który dosłownie oznacza "poszukiwanie duszy". To naprawdę jest: system wartości osoba określa swoje życiowe wybory, działania i środowisko.

Ponowna ocena wartości życia nie jest łatwym zadaniem, a jednocześnie jest przyjemnym wysiłkiem. Jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby zatrzymać i zrewidować zasady życia, poniższe wskazówki pomogą ci.

Wstrzymaj

Przede wszystkim pozwól sobie być "w stanie zawieszenia". Jeśli stare zasady już nie działają i coś jest z nimi nie tak, to całkiem normalne, aby zrobić przerwę, pomyśleć i zrekonfigurować.

Nie trzeba przy okazji jechać w góry lub do morza, aby myśleć o sobie, przeszłości i przyszłości. Jeśli nie jest to możliwe, po prostu kontynuuj wykonywanie codziennych obowiązków, ale zostaw sobie miejsce i czas na refleksję i relaks. Osoba, fizycznie i moralnie wyczerpana, nie może podejmować wystarczająco racjonalnych decyzji.

Tu i teraz

Problem przewartościowania, zarówno wartości duchowych, jak i materialnych, polega właśnie na tym, aby móc dzielić się taktyką i strategią. Wiele osób nazywa "ponownej oceny" próbą nieznacznej zmiany rytmu życia lub wyrzucenia czegoś, co przeszkadza. Zawsze myśl nie tylko o tym, czego chcesz, ale także o tym, dlaczego i dlaczego tego chcesz. Jakie powinno być twoje życie po zrobieniu tego pragnienia ?

Myśląc o tym, jak widzisz swoje przyszłe życie, zadaj sobie kilka czołowych pytań. Kim chciałeś być jako dziecko? Czy ten sen jest teraz ważny? Co naprawdę doceniasz i jak chcesz widzieć najbliższe otoczenie? Jakie są twoje mocne strony? I bardzo ważne pytanie - jakie są twoje słabości i jak można je wykorzystać do poprawy swojego życia?

Wszystkie te odpowiedzi ostatecznie połączą się w jedno i bardzo ważne: dlaczego w ogóle żyjesz?