Gdy nadejdzie sezon letni, wiele osób po dobrym deszczu natychmiast wbiega do lasu. Spośród wszystkich grzybów jadalnych, miejscem honorowym zajmują się oczywiście borowik. To imię otrzymali z powodu ich śliskiej i lepkiej czapki. Ta powierzchnia chroni przed wysychaniem. Zwykle rosną w grupach, preferując drzewa iglaste. Zwłaszcza wielu z nich w zaroślach młodych sosen i jodeł.

Zbieranie ropy to prawdziwa przyjemność: jeśli ją znajdziesz, z pewnością znajdziesz się w pobliżu. Maslata Uwielbialiśmy ich za ich wspaniały smak, przyjemny leśny aromat i estetyczny wygląd. Mogą być smażone, suszone, a nawet marynowane. Jednak wszystkie typy półfabrykatów wymagają obowiązkowego czyszczenia wstępnego. Kapelusz w puszce oleju jest bardzo śliski i trudno go usunąć i starannie. W tym artykule postaramy się powiedzieć, jak szybko oczyścić olej.

Jak wyczyścić olej?

Aby ułatwić pracę w domu i zaoszczędzić trochę czasu, możesz natychmiast wyczyścić grzyby w lesie. W tym celu ostrożnie zamocuj krawędź folii za pomocą noża i ostrożnie ją usuń. Ta metoda ma pewne zalety w porównaniu do czyszczenia w domu. Po pierwsze, będziesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, a po drugie, mniej śmieci zostanie wniesiona do domu. Ta metoda jest przydatna tylko wtedy, gdy grzyby są zbierane w suche, słoneczne dni.

Jest jeszcze jedna opcja, która pozwala szybko i łatwo wyczyścić olej. Główną trudnością w czyszczeniu grzybów jest przyklejanie się kleju do rąk i noża. Można tego oczywiście uniknąć, jeśli przed czyszczeniem rąk i nożem dobrze rozmazuje się olejem roślinnym. Przygotuj również szmatkę nasączoną olejem, aby wytrzeć nóż. Dzięki tej metodzie dłonie w ogóle nie ściemniają się, a folia jest łatwo usuwana i nie przykleja się. Aby następnie wyczyścić długopisy z płytki grzybowej, należy je opuścić i trzymać przez jakiś czas w occie octu. Następnie dokładnie przetrzyj skórę szczotką i wytrzyj ręcznikiem.

Czy muszę czyścić olej?

Pamiętaj więc o tym gotowanie zup Czyszczenie oleju jest koniecznością. Wyjaśnijmy dlaczego: oleisty obierak na czapce, gdy w kontakcie z wodą pęcznieje bardzo silnie i pochłania wilgoć, po czym lepka lepkość pojawia się w grzybie, co sprawia, że ​​całe danie jest bez smaku. To zupełnie co innego, jeśli masz do czynienia z soleniem, smażeniem lub marynowaniem oleju. W takim przypadku najlepiej wyczyścić tylko duże grzyby i pokroić je na kilka kawałków, a można bezpiecznie pozostawić małe grzyby bez obierania. Pamiętaj jednak, że obieranie czapki może być lekko gorzkie, więc sam zdecyduj, jak postępować.

Jak wyczyścić olej?

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie - nigdy nie moczyć grzybów przed czyszczeniem. Wynika to z faktu, że są w stanie szybko wchłonąć dużą ilość wody, co utrudni cały proces czyszczenia. Najważniejszą rzeczą w rozwiązaniu tego problemu jest to, że tylko czepek grzybka powinien zostać oczyszczony, jak szybko wyczyścić olej ponieważ ma mokrą powłokę śluzową. Aby właściwie wyczyścić olej, wystarczy ostrożnie usunąć tę skórkę, po oczyszczeniu śmieci z grzybów.

Aby ułatwić usunięcie filmu, najlepiej umieścić grzyby na półtorej godziny na słońcu lub na dwie godziny w rozrzedzonym cieniu. Z drugiej strony, w domu można po prostu zanurzyć grzyby we wrzącej wodzie z zamkniętymi nakrętkami przez około 30 minut. Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że po oczyszczeniu grzyby uzyskują piękny jednolity kolor, który sprawia bardzo przyjemne wrażenie na wszystkich gościach.