Rodzynki z chryoplodki według ich walorów smakowych nie ustępują tradycyjnemu winogronowi, a liczba zawartych w nim naczyń wielokrotnie przekracza. Szczególnie dużo w tym stroju witamin P i B, fluoru, żelaza i jodu. Ma właściwości przeciwutleniające, przeciwalergiczne, obniża wysokie ciśnienie krwi i ciśnienie wewnątrzczaszkowe, a także pomaga w leczeniu wielu chorób wątroby, nerek, narządów trawiennych, a także układu hormonalnego i układu sercowo-naczyniowego. Dlaczego więc nie zrobić tak cennego produktu w domu, zwłaszcza, że ​​jest to absolutnie łatwe.

Jak zrobić rodzynki z chard?

Składniki:

Przygotowanie

Biorąc do przygotowania rodzynek, najpierw sortujemy jagody jeżyny, pozbywając się wątpliwych okazów. Teraz, z wody wskazanej w przepisie na ilość cukru i kwasu cytrynowego, gotuj słodko-kwaśny syrop, czekając na rozpuszczenie wszystkich kryształów. Wchodzimy do gotującej się jednorodnej mieszaniny przygotowanej z wypłukanych jagód jarzębiny, a po wielokrotnym gotowaniu gotujemy przez dwadzieścia minut, podpierając umiarkowany ogień.

Teraz połącz czeremchę w durszlak i zostaw ją na chwilę do ściekania. Następnie rozprowadzamy jagody jedną warstwą na arkuszach pokrytych pergaminem i pozostawiamy je do suszenia i suszenia w upale, mieszając je od czasu do czasu.

Możesz używać nie tylko rodzynek, ale także syropu, który zaparzysz jagody. Rozcieńczając go wodą, dostajemy niesamowicie przydatny napój lub bazę dla galaretki. A jeśli wylejesz je w swojej czystej formie zapiekanki, naleśniki lub puddingi, ich smak stanie się bogatszy, a korzyści z posiłku będą się mnożyć.

Rodzynki z jeżyn z sokiem z cytryny w suszarce elektrycznej

Składniki:

  • ashberry, aronia - 1,6 kg;
  • cukier granulowany - 550 g;
  • filtrowana woda - 950 ml;
  • cytryna - 160 g.

Przygotowanie

Rodzynki z aronii mogą być również wytwarzane za pomocą kuchenki elektrycznej. Czas na suszone jagody będą wymagane w tym przypadku jest znacznie mniej, a prawdopodobieństwo, że ulegną one pogorszeniu, zanim wyschną, zmniejsza się do zera.

Zasada przetwarzania jagód przed suszeniem jest identyczna z opisaną powyżej z niewielkimi zmianami. W przypadku syropu w tym przypadku użyjemy mniejszej ilości granulowanego cukru, a zamiast kwasu cytrynowego dodajemy sok wyciśnięty z cytryny.

Wymieszaj wodę z cukrem i sokiem z cytryny, pozwól, aby wszystkie kryształy rozpuściły się, a syrop zagotuje i zanurz w nim przygotowaną czarną wiśnię. Podobnie jak w poprzednim przypadku, gotuj jagody przez dwadzieścia minut, a następnie wlej do sita i zostaw na chwilę do drenażu. Następnie rozprowadzamy jarzębinę na palecie z małymi otworami i suszymy w temperaturze 40-45 stopni przez osiem do dziesięciu godzin lub do czasu, aż będzie gotowa.

Syrop pozostały po ugotowaniu wylewa się na czyste pojemniki, przykrywa pokrywkami i przechowuje do momentu użycia w chłodnym miejscu.

W podobny sposób można przygotować rodzynki z czarnej czereśni w piecu, używając go zamiast elektrycznej suszarki. W tym celu jagody przygotowane i gotowane w syropie układa się na arkuszu pergaminu wyłożonego patelnią i suszy w temperaturze czterdziestu do pięćdziesięciu stopni przy lekko otwartych drzwiach, okresowo mieszając.

Jak przechowywać rodzynki z ciecierzycy?

Prawidłowo ugotowane i suszone rodzynki z czeremchy nie wymagają specjalnych warunków przechowywania. Wystarczy umieścić go w szklanych, suchych słoikach, pudełkach kartonowych lub drewnianych skrzyniach, przykryć pokrywką i umieścić w wentylowanym miejscu o niskiej wilgotności i bez obcych zapachów.