Fazy ​​księżycowe mają wpływ nie tylko na przypływ i odpływ, ale także na dobrostan człowieka. Odpowiedź na pytanie, dlaczego księżyc wpływa na osobę, polega na jej wpływie na wodę i media płynne. Na wodę w naszym ciele wpływa także pole grawitacyjne Księżyca.

Jak księżyc wpływa na ludzi

Cykl księżyca to 29-30 dni. Jest podzielony na 4 fazy:

  • nowiu;
  • wschodzący księżyc;
  • pełnia księżyca;
  • ubywa księżyca.

Nowy księżyc to okres, w którym płyn pod wpływem grawitacji odsuwa się od głowy i pędzi do organów wewnętrznych. Z tego powodu niektóre osoby mogą odczuwać zawroty głowy i lekkie osłabienie. Działanie to jest krótkoterminowe, po nim zaczyna się faza wschodzącego księżyca.

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób rosnący księżyc wpływa na człowieka, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • wzrost wewnętrznej energii i wzrost siły;
  • poprawiać i aktualizować funkcje organizmu;
  • krew pędzi do kory mózgowej mózg ;
  • w połowie fazy uaktywniają się narządy oddechowe;
  • fala krwi i energii stopniowo schodzi z górnych na niższe.

Każda faza ma wpływ na stan fizyczny i emocjonalny osoby. Nawet w starożytności lekarze rozróżniali, w jaki sposób księżyc w pełni wpływa na osobę. Zdrowie ludzi w pełni księżyca pogarsza się, krwawienie z powodu rannych wzrasta, a zbyt emocjonalni i chorzy psychicznie ludzie stają się bardziej niespokojni, a wręcz przeciwnie, przygnębieni.

Pełnia księżyca i słabnący księżyc

Pełnia księżyca to gorący sezon dla lekarzy i funkcjonariuszy organów ścigania. Współczesne badania pokazują, że w tym okresie dochodzi do zaostrzenia się chorób przewlekłych, ryzyko obrażeń wzrasta, stresy są trudniejsze do zniesienia, a ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony leków wzrasta.

Według statystyk, 30% ataków serca występuje podczas pełni księżyca, a także wzrasta dlaczego księżyc wpływa na człowieka liczba samobójstw. Brytyjscy funkcjonariusze organów ścigania w czasie pełni zwiększają liczbę patrolujących policjantów i inspektorów drogowych. Zgromadzone w fazie rosnącego księżyca, energia może odgrywać kiepski żart z pijanym mężczyzną, więc lepiej nie spożywać alkoholu podczas pełni księżyca.

W fazie malejącej energii księżyca ciała zmniejsza się, ponieważ jest skompresowany. Pośpiech płynu pojawia się na głowie i stopach, co powoduje ociężałość w nogach, prowokuje pogorszenie żylaki i spada ciśnienie krwi. Jest to okres umiarkowania we wszystkich fizycznych potrzebach, bardzo odpowiedni do diety i postu.