Dla pełnego rozwoju, rozwoju i istnienia człowieka, rozwój zdolności mózgowych odgrywa pierwszorzędną rolę, ponieważ procesy umysłowe zachodzące w subkortach są bezpośrednio związane z wszystkimi ludzkimi procesami życiowymi od momentu narodzin. Ten artykuł opowie o prostych i skutecznych ćwiczeniach o zabawnym charakterze, przyczyniających się do rozwoju naszego mózgu.

Uwolnienie umysłu

Najpierw musisz pozbyć się obcych myśli i dokonać pewnego czyszczenia. Do tego możesz użyć technik medytacyjnych i wizualizacja .

Na przykład takie proste ćwiczenie:

Wyobraź sobie, że twój mózg jest pochmurnym niebem, gdzie chmury są myślami. Następnie wyobraź sobie wiatr, który jedzie po chmurach, aż niebo stanie się całkowicie czyste, a czyste i czyste niebieskie miejsce pozostanie.

W prawo lub w lewo?

Przed wykonaniem ćwiczeń nie będzie zbędne ustalenie, która półkula jest lepiej rozwinięta. Można to zrobić za pomocą dwóch mini-testów, które wybraliśmy w tym celu.

Test numer 1

Połóż skrzyżowane ręce na piersi i zobacz, która ręka jest na górze. Jeśli lewa - prawa półkula jest rozwinięta, prawy - lewy rozwija się.

Test numer 2

Kogo widzisz na zdjęciu? Jeśli dziewczyna - prawa półkula rozwinie się, jeśli stara kobieta - odejdzie.

rozwój prawego mózgu

Ćwiczenia dla rozwoju mózgu

Rozwój prawej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za intuicję, muzykalność, przetwarzanie informacji uzyskanych przez środki niewerbalne, wyobraźnię, wyobraźnię, emocje, zmysłowość i wiele innych, jest ważnym momentem dla pełnego i harmonijnego rozwoju osoby jako całości. Dlatego oferujemy gry, które pomagają rozwijać jednocześnie dwie półkule:

 1. "Ucho-nos" . Prawą ręką złap się za czubek nosa, a lewą za prawe ucho. Klaskanie szybko zmienia pozycję rąk - lewą, chwytasz czubek nosa, a prawą lewe. Powtarzaj ćwiczenie, aż osiągniesz automatyzm.
 2. "Rysunek" . Weź ołówek w każdej ręce i narysuj w tym samym czasie, na przykład kwadrat z prawą ręką i kółko z lewej strony. Za każdym razem zmieniaj kształt według własnego uznania.
 3. Zaszyfrowany tekst . Przeczytaj tekst:
 4. "94NN03 S006Sh3NN3 P0K4ZY8437, K4KN3 U9N8N73LNY3 83SHCHN M0Zh37 93L47b N4Sh R4ZUM! 8П3Ч47ЛЯЮЩН3 83ЩN! CH4H4L4 E70 6ND0 7RU9H0, H0 S3YCH4S H4 E70Y S7R0K3 84H P4ZUM CHN7437 E70 4870M47NCH3SCN, H3 Z49UMY84YA 06 E70M. T0P9NCb. LNShh 0PR393L3NNY3 LYu9N M0GU7 PR0CHN747b E70. "

  Odpowiedź można znaleźć na końcu artykułu.

 5. "Gra kolorów" . Wypróbuj tak szybko, jak to możliwe i bez wahania, aby nazwać kolory, którymi są napisane słowa:
 6. ćwiczenia rozwoju mózgu

Szachy, warcaby, różne łamigłówki, układanki i szarady, kostka Rubika, krzyżówki, sudoku itp.

Książki do rozwoju mózgu

Wiadomo, że lektura maksymalnie rozwija zdolności naszego mózgu, takie jak: wyobraźnia, pamięć, uwaga itp. Oferujemy zapoznanie się z listą książek, które mają na celu opracowanie i ulepszenie istniejących wskaźników:

 1. R. Green "Brain Strength, Brain Super Training na 4 tygodnie".
 2. D. Gamon "Spraw, by twój mózg pracował na 100%."
 3. K. Larosn "Nauka rozwoju świadomości i mózgu".
 4. A. Mighty Super IQ Trening i pamięć do przeżycia 100 lat. rozwój półkul mózgowych Trener książek dla twojego mózgu. "
 5. Szkoła Ewarda de Bono "Trening mózgu dla generowania złotych pomysłów".
 6. S. Roger "Brain Development: jak czytać szybciej, zapamiętać więcej i osiągnąć cele."

Odpowiedź na ćwiczenie nr 3:

"Ta wiadomość pokazuje, jakie niesamowite rzeczy może wykonać nasz umysł! Imponujące rzeczy! Na początku było to trudne, ale teraz w tej linii twój umysł czyta to automatycznie, nie myśląc o tym. Bądź dumny, tylko niektórzy ludzie mogą to przeczytać. "