Dlaczego potrzebujemy dobrych manier? Oczywiście, wszystko w pragnieniu zrobienia wrażenia. Od dzieciństwa otrzymujemy "dobre" nawyki, obwiniamy nas o zło, stworzyliśmy własne rozumienie manieryzmu. Idea tego, co dobre, a co złe dla wszystkich, ma swoją własną. Pozytywne lub negatywne zachowanie, działania, sytuacje, każda osoba określa siebie. Dlatego nie trzeba generalizować. Wyjątkiem są oczywiście przykazania biblijne. Nie mówmy o trzymaniu plecach lub głośnym śmiechu - to brzydkie. Omówimy zasady dobrych obyczajów w szczególnych przypadkach.

Rodzina

Z ukochanym mężczyzną musisz być serdeczny, szczery i co najważniejsze kobiecy. Życie rodzinne nie powinno potępiać wszystkich twoich intymnych chwil. Dlatego po zakończeniu porannej toalety zamknij drzwi do wanny (chyba że weźmiesz prysznic razem). Wyjdź zaczesany i uporządkowany. Nie zapominaj, że dajesz przykład swoim dzieciom.

Śniadanie wiąże się z chwilą, gdy cała rodzina jest w kolekcji. Nie oszczędzaj czasu, jeśli jesteś gospodynią domową i nie musisz się spieszyć do pracy. Niech mąż zabiera dzieci, podczas gdy przygotowujesz pyszne naleśniki lub placki. Pamiętaj, że człowiek o dobrych manierach na śniadaniu ma przyzwoity wygląd. Pamiętaj, aby podążać za swoim domem.

Zdejmij ze stołu i lepiej zajmij się naczyniami. Naucz swoją rodzinę czystości i porządku.

Zabierz swojego męża do pracy, "obciążając" go dobrym nastrojem. Metody, w tym przypadku, każdy ma swoje własne ...

Naucz swoje dzieci dobrego zachowania. Powinni oni zobaczyć w swoim przykładzie "zdrową" relację między mężczyzną a kobietą. Szacunek dla siebie nawzajem, życzliwy humor, wsparcie, rozdzielenie obowiązków - wszystko to jest bardzo ważne dla szczęścia i przyszłego dobrobytu Twojego dziecka. Atmosfera panująca w domu odgrywa ważną rolę w kształtowaniu zdrowej psychiki. Relacje między małżonkami wpływają na zdrowie fizyczne dzieci. Więc nie spiesz się, aby leczyć przeziębienia za pomocą leków, lepiej współpracuj z mężem.

Szanuj swoich rodziców. Dali ci życie, nie zaniedbuj ich troski i uwagi. Przerywający starszy naprawdę niegrzeczny. Naucz się słuchać, nawet jeśli nie tolerujesz porad i wykładów. Wyraź swoją opinię może i powinno być, najważniejsze jest, aby zrobić to we właściwej formie i dyskretnie.

Job

Dobre i złe maniery będą na pewno zauważane przez członków załogi. Wszyscy zostaną osądzeni na podstawie własnych doświadczeń i poglądów. Dla niektórych twoje zachowanie z twoim szefem będzie niemoralne (na przykład, jeśli masz romans z reżyserem), a ktoś uzna cię za przedsiębiorcę. Nadmierna kurtuazja może zagrać przeciwko tobie. Zdobędziesz reputację bycia osobą o słabej woli, próbującą przypodobać się szefowi.

Zmieniając miejsce pracy, wchodząc do nowego zespołu, nie próbuj wydawać się lepszym od ciebie. Nadmierna hipokryzja i nienaturalność twojego zachowania zostaną ujawnione w przyszłości. Utrata zaufania kolegów jest bardzo łatwa. Bądź naturalny i pewny siebie. jak się uczyć dobrych manier Nie daj się ponieść szczerym rozmowom i plotkom. Pamiętaj, że w pobliżu są obcy. Nadmiar otwartości może być użyty przeciwko tobie. Lepiej słuchaj więcej i mów mniej. Dowiedz się na początek, kto i kto reprezentuje kogo, komu można zaufać, a kto nie.

Możesz nauczyć się dobrych manier, jak każdej innej sztuki. Zobacz historyczne filmy, których bohaterki fascynują swoją łaską i urokiem. Sposób, w jaki zachowują się w społeczeństwie ludzi - powściągliwy i tajemniczy. Radosny i szczery śmiech, piękna postawa, umiejętność słuchania i nie przerywaj - ucz się kobiecości i uprzejmości.