Mediokracja to jakość osoby, która jest zadowolona z małych. Nie ma specjalnych celów i aspiracji, idzie z prądem i całkowicie mu odpowiada. Taka osoba robi tylko to, czego wymagają okoliczności i okoliczności, ale nie więcej. Nie jest tak źle, ale nie ma w tym nic dobrego. Ta osoba jest zwyczajna i nieinteresująca. Co musisz zrobić, aby nie być taką osobą? Powiemy o tym.

Znaczenie słowa przeciętność

W słownikach pojęcie to tłumaczone jest jako brak talentu, bezużyteczność. Jest używany do jakościowej charakterystyki osoby, ale może również odnosić się do oceny działania. Na przykład gra aktora jest przeciętna lub przeciętna książka, to znaczy bez wartości. Możesz zastąpić słowo przeciętność synonimami - szara, przeciętność, drugorzędne.

Mediokracja jako zagrożenie społeczne

W dzisiejszych czasach ta jakość rozprzestrzeniła się tak bardzo, że każda osoba o poziomie pretensjonalności powyżej średniej wydaje się geniuszem. Ograniczamy nasze możliwości, nakładając bariery, od północy - niezdecydowanie, od południa - kompromisy, od zachodu - myśli przeszłości, od wschodu - brak celu. Życie stało się szare i staramy się być jak wszyscy inni. Oblegamy się normami narzuconymi nam przez innych. Często przywiązujemy te normy nie tylko do nas samych, ale także do ludzi wokół nas. Każdy, kto nie wygląda jak my, jest wyrzutkiem. Ubóstwo jest złe, jasne jest, że człowiek jest głupi i nie może zarabiać pieniędzy, a bogactwo jest również złe - z pewnością właściciel domów, jachtów i drogich samochodów ukradł to wszystko ludziom. Więc żyjemy mierząc jeden rozmiar dla wszystkich.

Dlaczego więc tak wielu ludzi jest zadowolonych z przeciętności? Odpowiedź na to leży na powierzchni. Często porównujemy siebie z innymi, ale musimy wczoraj porównać się z samym sobą i zobaczyć, co osiągnęliśmy na dzień, miesiąc, rok. W takim przypadku nie będzie potrzeby konkurowania z innymi ludźmi, ale będziemy konkurować z naszym lenistwem i przeciętnością. Wystarczająco, aby spełnić niskie standardy, nadszedł czas, aby wyznaczyć sobie cel i dążyć do niego. Każdy z nas jest wyjątkowy. A w każdym są ukryte talenty. Jeśli są zbyt ukryte, konieczne jest ich ujawnienie i rozwinięcie. Rozwijając swoje talenty, człowiek czuje się potrzebny społeczeństwu i wyznacza coraz to nowe cele.

Jak pokonać wroga nazwą przeciętności?
  1. Wymarz to! Życie bez snu jest bezsensowne i bezcelowe.
  2. Stań się wyjątkowy. Pogrzeb w głębi duszy, pomyśl o tym, co chciałbyś robić. Znajdź swój unikalny sposób, aby osiągnąć cel.
  3. Osiągaj cele bez względu na wszystko. Nie wyłączaj drogi, pomimo wszelkich trudności i przeszkód.
  4. Miej swój punkt widzenia. Nawet jeśli to nie jest to samo, co wszyscy inni - broń go.
  5. Posłuchaj opinii kogoś innego. Ale nie po to, by iść za tym, ale po to, by stworzyć swój własny. Podążając za czyjąś opinią, idziesz swoją drogą i żyjesz swoim życiem.
  6. Wyrwij się ze swojej strefy komfortu. Niech będzie tak przytulnie i wygodnie, ale życie przechodzi obok. Tracisz szansę na sukces.
  7. Złap każdą okazję przeciętność jako zagrożenie społeczne wyrazić siebie.
  8. Żyj, jakbyś żył ostatnim dniem swojego życia.
  9. Przejmij inicjatywę. Wystarczy zrobić tylko to, czego inni od ciebie oczekują.

Skorzystaj z tych wskazówek i zrozumiesz, że przez tyle lat nie żyli własnym życiem, próbowali zgubić się w ogólnej masie, by być szarą i niepozorną. Zostań sobą. Nie spełniają niskich standardów. Nie obawiaj się, że zostaną ci przedstawione dodatkowe wymagania. Oni się ciebie nie boją. Będziesz musiał podjąć więcej wysiłków, aby wyrwać się z szeregów prostych, niepozornych ludzi. Ale doprowadzi cię to do nowego poziomu życia. Poprawisz się i odniesiesz sukces!