Możliwość nierozpoznania, ukrywanie pod innym adresem IP, przyciąga wielu użytkowników w sieci. Początkowo programy te były wykorzystywane do zachowania poufności informacji, a następnie nabywały inne funkcje. Anonimizator - co to jest i jak go używać, zostanie opisany w tym artykule.

Anonimizator - co to jest?

Usługi anonimowe ukrywają informacje o komputerze lub użytkowniku w sieci lokalnej z komputera zdalnego. serwer . Jest to bardzo wygodne, jeśli miejsca rozrywki lub komunikacji są blokowane przed pracownikami firmy, w której pracują, z inicjatywy kierownictwa. Lub użytkownik po prostu nie chce być "wyliczany" i usuwa ślady, uniemożliwiając przekazanie danych o sobie właściwym organom. Jednak, jak pokazuje praktyka, z pomocą lokalnych dostawców, prawdziwe położenie "ukrytego" jest łatwe do ustalenia, jeśli używasz adresów MAC.

Anonimizator - zasada pracy

Jasne jest, jakie znaczenie ma taki program, jak anonimizator, co to jest, łatwo zrozumieć, jeśli rozumiesz istotę dzieła. Zasadniczo pełnią rolę pośrednika między komputerem użytkownika a zasobem, który chce odwiedzić. Logowanie przez anonimizer jest następujące:

 1. Użytkownik znajduje witrynę zapewniającą usługę anonimizera.
 2. Znaczki w pasku adresu adres strony w Internecie, która go interesuje.
 3. W tej chwili strona jest pobierana i przetwarzana przez anonimizera.
 4. Użytkownik naciska przycisk GO i uderza na stronę nie z własnego adresu IP, ale z serwera proxy IP.
program anonymizera

Jaka jest różnica między anonymizerem a VPN?

Niestety korzystanie z anonimizatorów obarczone jest różnymi problemami - szybkość ładowania stron maleje, a sama strona może wyglądać inaczej, a niektóre z jej funkcji będą całkowicie niedostępne. Ponadto podczas instalacji programu można "podnieść" wirusa, a ryzyko kradzieży haseł i innych danych osobowych pozostaje. To są wady anonimizera, VPN ale są pozbawieni. Ta aplikacja:

 1. Szyfruje cały ruch przychodzący i wychodzący.
 2. Wyświetla strony poprawnie i przy dużej prędkości.
 3. Jest wygodny w użyciu i może pracować nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych.
 4. Bezpieczne do pobrania torrenty .
 5. Ma dostęp do treści w różnych krajach.
 6. Płatny, w przeciwieństwie do zwykłych anonimizatorów.

Jak mogę wymienić anonimizera?

Urządzenia do anonimowości są reprezentowane przez serwery proxy i witryny sieci Web. Te ostatnie zyskały największą popularność, ponieważ ich instalacja nie wymaga dodatkowego oprogramowania i ustawień. Oprócz opisanej powyżej aplikacji VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej, istnieje również specjalna przeglądarka Tor, z której obecności nie trzeba korzystać z anonimizera. On sam jest anonimizerem otwartym i służy jako przeglądarka internetowa.

Który anonimizer wybrać?

Istnieje wiele serwerów i specjalnych aplikacji dostosowanych do konkretnych zasobów internetowych.

 1. Na przykład, dla przeglądarki Yandex jest to FriGate, a dla sieci społecznościowych takich jak "Koledzy z klasy" i "VKontakte" jest Spools.com.
 2. W świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie użytkownicy stali się aktywnymi klientami serwisu internetowego Anonim.in.ua. To najlepszy anonimizator do tej pory, dający możliwość łatwego odwiedzania serwisów informacyjnych i popularnych sieci, nawet bez wprowadzania ich adresu.
 3. Popularne serwisy internetowe to "Chameleon". Jego klienci są rozproszeni po przestrzeni postsowieckiej iz jego pomocą prowadzą bezpieczne surfowanie w Internecie. Ta strona nie ma ograniczeń w dostępie i może być wykorzystywana tak długo, jak chcesz. W pasku adresu wyświetla bezsensowny zestaw liter, symboli i liczb, a po wprowadzeniu danych rejestracyjnych kieruje tam, gdzie jest potrzebny.
anonimizator proxy

Jak umieścić anonimizator?

Serwery proxy i witryny sieci Web nie wymagają instalacji. Zaleca się przetestowanie anonimizera przed użyciem przez podłączenie swojego prawdziwego adresu IP do paska wyszukiwania. Jeśli system to zmieni i nie zgadza się z prawdziwym, to jest niezawodnym anonimizerem i może być używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Możesz zainstalować anonimizator przeglądarki Tor w następujący sposób:

 1. Pobierz program.
 2. Rozpocznij rozpakowywanie.
 3. Określ folder, w którym będzie zlokalizowana przeglądarka. Można go również uruchomić z zewnętrznego urządzenia pamięci masowej - dysku flash i zewnętrznego dysku twardego.
 4. Otwieraniu przeglądarki towarzyszy wygląd okna do łączenia się z bezpieczną siecią.
 5. Użytkownik jest anonimowy, a jego dane są zaszyfrowane.

Jak usunąć anonymizer?

Czasami używany program to wirus, trojan, reklama lub narzędzie szpiegowskie, które można i należy usunąć. Na początek, korzystając z konfiguracji Wyndosa, musisz znaleźć przyczynę problemów i, korzystając z aktualizacji na stronie producenta, zaktualizować oprogramowanie Anonymizer. Jeśli okaże się, że program anonymizera nie jest plikiem systemowym Windows, możesz go odinstalować za pomocą paska narzędzi. W przyszłości zaleca się regularne sprawdzanie bezpieczeństwa własnego komputera, aby upewnić się, że nie ma żadnych zagrożeń.