Z różnych powodów wielu internautów marzy o tym, aby anonimowy był online. Istnieją sposoby ukrywania własnej obecności w określonych zasobach. Jeden z nich jest aktywnie wykorzystywany nie tylko przez zaawansowanych użytkowników, ale także przez początkujących. Oferujemy, aby dowiedzieć się: VPN - co to jest i jak prawidłowo skonfigurować na komputerze, tablecie i smartfonie.

Połączenie VPN - co to jest?

Nie każdy użytkownik Internetu wie, do czego służy VPN. Pod tym terminem rozumieją ogólną nazwę technologii, które umożliwiają zapewnienie jednego lub kilku połączeń sieciowych na innej sieci. Chociaż komunikacja może odbywać się w sieciach o nieznanym lub mniejszym zaufaniu (na przykład w sieciach publicznych), poziom zaufania do skonstruowanej sieci logicznej nie będzie zależał od poziomu zaufania do sieci rdzeniowych z powodu zastosowania kryptografii.

Jak działa VPN?

Aby zrozumieć, jak korzystać z VPN, możesz wziąć przykład z radia. W rzeczywistości jest to urządzenie nadawcze, jednostka pośrednia (repeater), która jest odpowiedzialna za transmisję i dystrybucję sygnału i jednocześnie urządzenie odbiorcze (odbiornik). Sygnał nie może być przesyłany do każdego konsumenta, ale wybrano wirtualne funkcje sieciowe, łącząc określone urządzenia w jedną sieć. W żadnym z tych dwóch przypadków nie są wymagane przewody do podłączenia urządzeń nadawczych i odbiorczych.

Jednak są tu chwile, ponieważ początkowo sygnał był niechroniony, co oznacza, że ​​każdy mógł go łatwo odebrać, przy urządzeniu działającym z tą częstotliwością. Połączenie VPN działa dokładnie tak samo, ale tutaj zamiast repeatera działa router, a odbiornikiem jest stacjonarny terminal komputerowy, urządzenie mobilne lub laptop, który we własnym sprzęcie ma określony moduł połączenia bezprzewodowego. Dane wychodzące ze źródła są szyfrowane na samym początku, a dopiero później przy użyciu dekodera.

Czy dostawca może zablokować VPN?

Dowiedziawszy się o wszystkich zaletach nowych technologii, internauci często są zainteresowani tym, czy może być zakaz korzystania z VPN. Wielu aktywnych użytkowników widziało już z własnego doświadczenia, że ​​dostawca naprawdę może blokować VPN. Takie przypadki występują z różnych powodów, zarówno technologicznych, jak i ideologicznych. Czasami dostawcy blokują połączenia VPN, ponieważ ich używanie może prowadzić do różnych ograniczeń dla użytkowników.

jak skonfigurować VPN

Programy VPN

W czołówce najbardziej znanych programów dla VPN:

 • OpenVPN;
 • PGP Desktop;
 • UltraVPN;
 • HideGuard VPN.

Aby wybrać najlepszą sieć VPN, należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 1. Jest w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo lub anonimowość online.
 2. Taka usługa nie powinna przechowywać dzienników. W przeciwnym razie anonimowość może zniknąć.
 3. Adres połączenia z usługą musi mieć dokładnie taką samą postać jak adres IP.
 4. Najlepsza usługa VPN nie powinna mieć własnego biura. Jeśli istnieje rejestracja firmy lub biuro, usługa ta nie może zagwarantować anonimowości.
 5. Musi być bezpłatny dostęp próbny.
 6. Witryna posiada system biletowy.

VPN dla Windows

Instalowanie sieci VPN dla komputera jest bardzo proste i dostępne nawet dla niedoświadczonych użytkowników Internetu . Aby to zrobić, musisz przejść do witryny jednego z programistów i pobrać odpowiednie pliki. Proces instalacji odbywa się zgodnie ze standardowym schematem. Po skonfigurowaniu profilu osobistego zostanie otwarty dostęp do zdalnego serwera VPN, przez który będzie można uzyskać dostęp do sieci.

Przed przejściem do dowolnej witryny usługa VPN tworzy nowy adres IP, dzięki czemu użytkownik pozostaje anonimowy i otwiera zaszyfrowany kanał, który utrzymuje poufność informacji, znanych tylko użytkownikowi. Ta instalacja pozwoli pracownikom biurowym obejść ograniczenia nałożone na niektóre witryny i, w ich wolnym czasie, wyszukiwać interesujące Cię informacje i pozostać anonimowo na swoich ulubionych stronach internetowych.

Zalecani płatni klienci VPN dla systemu Windows:

 1. PureVPN.
 2. ExpressVPN.
 3. SaferVPN.
 4. Trust.Zone.
 5. NordVPN.
 6. ZenMate VPN.

Dobra i niezawodna usługa będzie kosztować pieniądze, ale jeśli użytkownik nie korzysta z programów wymagających maksymalnej szybkości Internetu, możesz również skorzystać z bezpłatnych klientów:

 1. Betternet.
 2. CyberGhost 5.
 3. Hola.
 4. Spotflux.
 5. Hide.me.
jak działa VPN

VPN dla Androida

Najpierw musisz pobrać i zainstalować klienta na swoim urządzeniu. Aby to zrobić, przejdź do Play Market i wybierz to, co nam odpowiada. Zalecane usługi VPN:

 1. SuperVPN.
 2. VPN Master.
 3. Proxy VPN.
 4. TunnelBear VPN.
 5. F-Secure Freedome VPN.

Zaawansowani użytkownicy wiedzą, że konfiguracja VPN dla Androida ma swoje własne cechy. Aby zainstalować go na smartfonie, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Znajdź sekcję "Inne sieci" w ustawieniach telefonu (karta "Połączenia").
 2. Przejdź do sekcji VPN. W tym przypadku smartfon zaproponuje ustawienie hasła lub kodu PIN do odblokowania, jeśli nie zostało to wcześniej zrobione. Bez takiego kodu PIN dodanie i używanie połączenia za pomocą wbudowanych narzędzi jest nierealne.
 3. Po poprzednich krokach możesz dodać VPN. Aby to zrobić, musisz wybrać typ i wprowadzić dane sieciowe. Obejmuje to również adres serwera, dowolną nazwę połączenia. Następnie kliknij przycisk "Zapisz".
 4. Musisz dotknąć dodanego połączenia, wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, połączyć się z siecią.
 5. Wskaźnik połączenia zostanie wyświetlony na panelu powiadomień, a podczas dotknięcia otworzy się okno podręczne ze statystykami przesyłanych danych i przyciskiem do szybkiego rozłączenia.

VPN dla ios

Można również zainstalować klienta VPN na urządzeniu ios, zwłaszcza, że ​​mają już wbudowane usługi. Do tego potrzebujesz:

 1. Na ekranie głównym głównego ekranu kliknij ikonę "Ustawienia".
 2. W nowym oknie wybierz "Basic".
 3. Następne kroki to wybranie "Sieć", a następnie VPN (brak połączenia).
 4. W nowym oknie kliknij "Dodaj konfigurację VPN".
 5. Wypełnij pola tekstowe na karcie L2TP.
 6. Ustaw przełącznik dla wszystkich danych - włączony i kliknij "Zapisz".
 7. Ustaw przełącznik VPN jest włączony.
 8. Po skonfigurowaniu co najmniej jednego połączenia na urządzeniu, w głównym oknie konfiguracji zostanie wyświetlona opcja włączenia VPN, co uprości i przyspieszy ponowną aktywację wirtualnej sieci prywatnej.
 9. Po połączeniu VPN możesz sprawdzić jego status. W oknie statusu widoczne są takie informacje jak serwer, czas połączenia, adres serwera i adres klienta.
Jeśli z jakiegoś powodu wbudowany klient nie pasuje, możesz pobrać jeden z programów w App Store:
 1. Tarcza Hotspot.
 2. TunnelBear.
 3. Płaszcz.

VPN dla Windows Phone

Połączenie VPN jest również dostępne dla systemu Windows Phone 8.1. Ustawienie pozwoli na dostęp do zastrzeżonych zasobów ograniczonych przez blokady regionalne. W tym przypadku adres IP może być łatwo ukryty przed osobami z zewnątrz, to znaczy jest całkowicie anonimowy w sieci. Możesz zainstalować VPN w ustawieniach systemowych pozycji menu o tej samej nazwie. Po włączeniu kliknij przycisk z plusem i dodaj niezbędne połączenie.

Za każdym razem, gdy urządzenie jest włączone, połączenie jest nawiązywane automatycznie i podczas aktywacji opcji "Wyślij cały ruch" ruch zostanie przekierowany nie przez serwery operatorów operatora, ale przez dostępny serwer VPN. Jeśli chcesz skonfigurować serwer proxy, inne zastosowanie na komputerach domowych i roboczych, musisz skorzystać z sekcji "Zaawansowane".

Na rynku Windows Phone najlepszymi klientami są:

 1. Check Point Capsule VPN.
 2. SonicWall Mobile Connect.
 3. Junos Pulse VPN.
zakaz vpn

Jak zainstalować VPN?

Konfiguruj w systemie Windows 7 Anonimizator sieci VPN jest dostępny dla każdego użytkownika Internetu. Aby to zrobić, musisz przejść przez proste kroki:

 1. Kliknij "Start".
 2. Wybierz "Panel sterowania".
 3. Następnym krokiem jest Centrum sieci i udostępniania.
 4. Po lewej stronie znajdź "Nawiązanie połączenia lub sieci".
 5. Kliknij "Połącz się z miejscem pracy", a następnie "Dalej".
 6. Wybierz "Nie twórz nowego połączenia", a następnie "Dalej".
 7. Kliknij "Użyj mojego połączenia internetowego".
 8. Wybierz "Odłóż rozwiązanie", "Dalej".
 9. W linii "Adres" należy wprowadzić nazwę (lub adres) serwera VPN.
 10. W polu nazwy wprowadź dopuszczalną nazwę połączenia.
 11. Umieść zaznaczenie lub usuń w "Zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się poprzez utworzone połączenie".
 12. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło, aby połączyć się z wirtualną siecią prywatną. Pomoże to dostawcy usług internetowych lub administratorowi systemu.
 13. Kliknij "Utwórz". Wszystko gotowe.

Jak korzystać z VPN?

Aby wykorzystać wszystkie zalety anonimowego dostępu do sieci, musisz nie tylko zrozumieć, czym jest VPN, ale także wiedzieć, jak skonfigurować VPN. Po poprawnej instalacji nawet początkujący użytkownik Internetu będzie mógł go zastosować. Połączenie z Internetem zostanie nawiązane po otwarciu osobistej sesji VPN, a po jej zamknięciu nastąpi rozłączenie z Internetem. Ponadto każdy komputer podłączony do sieci będzie miał swój własny login i hasło. Takie dane osobowe są poufnymi danymi osobowymi.

Na pulpicie komputera podłączonego do sieci zainstalowany jest skrót VPN, który uruchamia Internet. Dwukrotne kliknięcie na skrót otworzy okno z prośbą o podanie hasła i danych logowania. Jeśli zaznaczysz pole "zapisz nazwę użytkownika i hasło", nie będzie potrzeby przepisywania danych za każdym razem, ale w tym przypadku sesja osobista nie będzie poufna.

Jak wyłączyć VPN?

Anonimowy pobyt w sieci gwarantuje połączenie przez komputer VPN, tablet lub smartphone . Aby odłączyć sesję, czyli Internet ogólnie, musisz dwukrotnie kliknąć skrót VPN. Następnie otworzy się okno - "Skonfiguruj VPN przez Internet". Tutaj musisz kliknąć "wyłącz". Następnie sesja zostanie zakończona, ikona na pulpicie zniknie, a dostęp do Internetu zostanie zablokowany.