Każdy z nas przynajmniej raz pomyślał, co czytać dla samorozwoju? To dobrze, że każdego roku jest wystarczająco dużo literatury na ten temat. Chociaż w tym samym leży złożoność selekcji książek na temat samodoskonalenia i samorozwoju. Jak wśród nich wybrać najlepsze i najciekawsze? W tym celu możesz zapytać znajomych, jakie książki do samodzielnego rozwoju mogli przeczytać lub użyć książek ocen na ten temat.

Co czytać dla samorozwoju?

Kiedy myślimy o tym, które książki czytać do samodzielnego rozwoju, często nie znamy literatury, w jakim kierunku potrzebujemy, w której z obszarów potrzebujemy poprawy. Dlatego ta lista zawiera zarówno książki do samodzielnego rozwoju w biznesie, jak i do osobistego rozwoju.

10 najlepszych książek do samorozwoju

  1. Robin Sharma "Mnich, który sprzedał swoje Ferrari." Jest to opowieść o odnoszącym sukcesy adwokacie, który przeżył kryzys duchowy. Jego prawnikowi pomogło zmienić jego życie przez zanurzenie w starożytnej kulturze, nauczył się cenić czas, żyć w teraźniejszości i działać zgodnie ze swoim powołaniem. Tę książkę należy czytać tym, którzy wierzą, że wszystkie książki o rozwoju osobistym są napisane we wzorcu, a czytanie ich wcale nie jest interesujące. Robin Sharma w swojej pracy łączył zachodnią technologię samorozwoju i wschodnich tradycji doskonalenia ducha i umysłu. Rezultatem jest interesująca i przydatna książka, inspirująca do posuwania się naprzód.
  2. Valery Sinelnikov "Tajemnicza moc słowa". Artykuł opowiada o tym, jak prawidłowo mówić i myśleć. W rozmowie często używamy różnych jednostek frazeologicznych, slangów, nie zastanawiając się, co one oznaczają. W rezultacie oszpecamy nie tylko mowę, ale także nasze życie.
  3. Henrik Fexeus "Sztuka manipulacji". Autor mówi w przystępny i ciekawy sposób o tym, jak jesteśmy pod wpływem ruchów marketingowych i reklamy, jak jesteśmy dosłownie zmanipulowani i kontrolujemy nasze życie. Chcesz wiedzieć, jak to się dzieje, a może oni sami się tego uczą? Ta książka jest warta przeczytania.
  4. Mike Michalowitz "Uruchomienie bez budżetu". Przyda się tym, którzy od dawna marzyli o interesach, ale jeszcze nie zdecydowali. Ta książka da dobry "kopniak", w końcu zejdzie z ziemi. Autor opowiada, jak absurdalne jest przekonanie, że biznes jest dla wybranych. Nie ma gotowych przepisów (dokąd się udać i jakie dokumenty przygotować, aby uzyskać pożyczkę na rozwój biznesu), ale omawiane są sprawy równie ważne. Mianowicie - psychologia przedsiębiorczości, jakie myśli powinny być w twojej głowie, aby skutecznie wejść na rynek i stawić czoła konkurencji.
  5. Gleb Arkhangelsk "Time Drive". Kto musi przeczytać tę książkę? Każdy, kto narzeka na ciągły brak czasu na wykonywanie pracy lub spraw osobistych. Autor opowiada o technikach efektywnego zarządzania czasem, mówi o tym, kiedy i jak się zrelaksować, by być energicznym i aktywnym przez cały dzień.
  6. Paul Ekman "Psychologia kłamstw". Rozumiesz, że ludzie często cię okłamują, a to ma negatywny wpływ na twoje życie, chcesz skazać oszustów i widzieć kłamców na wskroś? Książka powie Ci, jak zrozumieć za pomocą gestów i mimiki, że dana osoba cię oszukuje. Wiedza ta może być użyteczna nie tylko dla profesjonalnych psychoanalityków, ale język, w którym napisana jest ta książka, udostępnia ją szerokiemu gronu odbiorców.
  7. Jean Bohlen "Boginie w każdej kobiecie". Chcesz wiedzieć, która bogini jest w tobie? Przeczytaj książkę, opowiada o zachowaniu kobiet i naturze starożytnych greckich bogiń. Autorka książki jest przekonana, że ​​u każdej kobiety istnieją 3 archetypy bogiń, niektóre są wyraziście wyrażone, inne słabe. Zbyt wiele (lub słabo) wyrażonych cech uniemożliwia nam osiągnięcie szczęścia, książka mówi, jak poprawić sytuację.
  8. Miłość Beskova, Elena Udalova "Droga do serca człowieka i ... z powrotem." Chcesz wiedzieć, jak zwabić mężczyznę do ich sieci? Wtedy warto przeczytać książkę, opowiada o wzorcach zachowań z mężczyznami różnych typów, aż 16. literatura do samodzielnego rozwoju Ponadto autorzy nie pomijali kwestii rozstania, mówią, jak to zrobić poprawnie.
  9. Paulo Coelho "Alchemik". Zastanów się, co napisać dla samorozwoju z fikcji? Wtedy Coelho będzie dla ciebie darem niebios. Dzięki swoim przypowieściom podbił cały świat i "Alchemika" - najsłynniejszego i najmilszego z nich.
  10. "Mewa o imieniu Jonathan Livingston" autorstwa Richarda Bacha. Książka spodoba się tym, którzy nie są niechętni do refleksji nad życiem, jego znaczeniem, miłością, nie romantycznością, ale w stosunku do innych. Książka ma wszystko, a nawet więcej.