Co to jest torrent lub jak pobierać pliki szybko i za darmo? Czy mogę pobrać film o gigabajtach za kilka minut? Możesz być zaskoczony, ale możesz, a protokół BitTorrent pomoże ci poradzić sobie z tym zadaniem. Najlepsze torrenty oferują solidny wybór plików na każdy gust całkowicie bezinteresownie, jednak bądź ostrożny, pobieraj i pobieraj tylko legalną zawartość.

Co to jest torrent?

Torrent to wygodny i szybki sposób udostępniania plików w Internecie. Jak działa torrent i jak osiąga się wysoką prędkość pobierania? Faktem jest, że za pomocą tej metody plik jest podzielony na części i pobrany z kilku źródeł. Protokół torrentowy jest zorganizowany bardzo elastycznie:

 • wybiera komputery z największą szybkością podczas pobierania Internetu ;
 • zaraz po rozpoczęciu pobierania dystrybucja rozpoczyna się równolegle, umożliwiając innym użytkownikom pobranie pobranego pliku.

Lista plików znajduje się w trackerze torrentów. Pliki dostępne do pobrania znajdują się na serwerze jako łącza i fizycznie umieszczone na komputerach użytkowników. Co to jest tracker torrentów? Jest to serwer (witryna), który koordynuje proces dystrybucji i pobierania - gdy klient torrentowy (program) uzyskuje dostęp do serwera w celu wyszukania pliku, serwer znajduje komputery, które mają części lub cały plik i zawierają cię w zamian. W tym samym czasie, jeśli ktoś wypadnie z sieci, tracker szybko znajdzie zastępstwo, wybierając od wszystkich dystrybutorów tych, którzy mają wyższą prędkość.

Co to jest dystrybucja torrentów?

Idea torrenta jest prosta - jeśli nikt nie rozpowszechnia treści, nikt nie może go pobrać. Zasada pobierania torrenta polega na tym, że pobierając plik, rozprowadzasz go w tym samym czasie. Dystrybucja torrenta to dostęp do pliku, który użytkownik ma na twardym dysku komputera. Podczas tworzenia dystrybucji umieszcza na trackerze plik z rozszerzeniem .torrent z pełnym opisem dystrybucji. Podczas gdy jego komputer jest włączony, a klient torrentowy jest uruchomiony, jest dystrybutorem, czyli nasieniem.

Co to są sidzi w potoku?

SID jest twórcą dystrybucji, który ma cały plik. Istnieje coś takiego jak super nasienie. Super siedzi w potoku, który jest - niewiele osób wie. Super Sid to specjalny tryb dystrybucji, w którym dystrybutor transmituje minimum danych, zanim pojawią się pierwsze downloadery. Oznacza to, że przekazując część pliku odbiorcy, nie dystrybuuje kolejnej części, dopóki nie jest przekonany, że ktoś z innych uczestników pobrał ją. Następnie klient torrent daje peerowi sygnał, że nadal jest część tego pliku, a dystrybucja będzie kontynuowana. Oznacza to, że super nasiono nadaje zawartość tylko raz.

Ten tryb jest skuteczny, jeśli w sieci jest tylko jeden dystrybutor. Tryb Super Sid pozwala:

 • uczestników dystrybucji, aby aktywnie udostępniać pobrane części treści;
 • zapisz własny ruch;
 • szybko rozprowadzaj plik i odłącz się od sieci.
jak korzystać z torrenta

Co to są rówieśnicy w torrentach?

Jeśli dystrybutorzy w protokołach torrentowych nazywają się sidies, to torrenty odbierające są torrentami odbierającymi. Święta są użytkownikami uczestniczącymi w udostępnianiu plików. Po pobraniu części pliku, nie są one usuwane, ale, pozostając, nadal rozpowszechniają zawartość, zwiększając w ten sposób szybkość dystrybucji. Uczta, która pozostaje w dystrybucji z całkowicie pobranymi treściami, sama staje się zalążkiem.

Co to jest litchi w potoku?

Oprócz nasion i rówieśników w torrentach są liczi. Istnieją rozbieżności w definicji tego, co leechers w torrent:

 1. Są to użytkownicy, którzy po pobraniu wymaganego pliku opuszczają dystrybucję. Ponieważ torrenty są rozmieszczone w taki sposób, że im więcej osób jest w dystrybucji, tym większa prędkość nie podoba się. W niektórych trackerach torrentów istnieją ograniczenia lub blokady dla licherów.
 2. Rówieśnicy, którzy pobrali część treści i dostali się do dystrybucji.

Jak korzystać z torrenta?

Jak korzystać z torrenta w celu pobierania plików? Tracker torrent, serwer lub witryna przechowuje linki do plików gotowych do pobrania. Jeśli podczas normalnego pobierania pliku, po kliknięciu przycisku "pobierz", pobieranie rozpocznie się natychmiast, a następnie tylko torrent jest pobierany w protokole torrent, który jest wysyłany do klienta torrent. Klient uzyskuje dostęp do serwera, znajduje niezbędne pliki i inicjuje proces pobierania.

Podstawą pracy protokołu torrent są:

 • pliki przechowywane na dyskach twardych użytkowników - uczestnicy dystrybucji;
 • klient torrent - program do pobrania. Najlepszy klient torrenta do recenzji użytkowników - uTorrent;
 • torrent tracker, który wykonuje swoją interakcję.

Jak zainstalować torrent?

Instalacja klienta torrentowego jest prosta. Musisz znaleźć link do żądanego klienta. Będzie lepiej, jeśli link znajduje się na oficjalnej stronie internetowej programu.

 1. Znajdujemy link, zaproponujemy zapisanie pliku - my go zapiszemy.
 2. Kreator instalacji z reguły sam się otwiera, jeśli nie, znajdź plik rozruchowy na liście pobierania i kliknij "zainstaluj".
 3. Następnie program instalacyjny poprowadzi Cię przez niezbędne kroki: czy konieczne jest automatyczne ładowanie, jakie skróty utworzyć - wybierz niezbędne parametry i kliknij "dalej".
 4. Kreator instalacji może zaoferować instalację dodatkowych programów - przeglądarki lub wyszukiwarki, jeśli nie są potrzebne - pola wyboru powinny zostać usunięte.
 5. Ostatnie okno jest zakończeniem instalacji.
jak pobrać torrent

Jak założyć torrent?

Skrót programu pojawił się na pulpicie lub na pasku szybkiego uruchamiania. Klikamy na niego - program się otworzy. Jak poprawnie skonfigurować torrent? Poprzez menu "ustawienia" otwórz program instalacyjny. Przejdź do ustawień może być kombinacją klawiszy Ctrl + P lub ikoną samego programu - wygląda jak bieg. Otwórz kolejno karty:

 1. Ogólne . Podstawowe ustawienia są już ustawione domyślnie.
 2. Interfejs . Tutaj możesz wybrać typ i zachowanie klienta.
 3. Foldery . Określ, w którym folderze chcesz zapisać pobrane pliki.
 4. Połączenie Wszystkie niezbędne ustawienia w programie są już umieszczone.
 5. Prędkość Ustawienie tej sekcji zależy od szybkości Internetu na komputerze, możesz użyć przycisku "konfiguruj", wybierz zakładkę "Setup Assistant" i rozpocznij test prędkości. Test pokaże Ci optymalną prędkość pobierania i dystrybucji.
 6. Priorytet . Określa liczbę jednoczesnych pobrań torrenta i liczbę aktywnych torrentów.
 7. Opcjonalne . Te ustawienia zmieniają się tylko wtedy, gdy masz pewność, że robisz wszystko poprawnie. Lepiej w ogóle ich nie dotykać.

Jak pobrać przez torrent

Jak pobrać torrent? Znajdź żądany plik. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki lub bezpośrednio na stronie (torrent - tracker). Po wybraniu pliku kliknij przycisk "pobierz torrent". Ostrzeżenie: musisz pobrać przeglądarkę Torrent, a nie menedżerów pobierania! Przeglądarka otworzy żądanie - jak przetworzyć ten plik, zostaniesz poproszony o zapisanie go lub otwarcie go w kliencie torrenta zainstalowanym na twoim komputerze. Wybierz "Otwórz". Jeśli w ustawieniach nie określono folderu pobierania, klient zapyta, w którym folderze zapisać plik. Podaj, kliknij "ok". Pobieranie rozpoczęte.

Jak ominąć blokowanie torrentów?

Rozważając kwestię tego, czym jest torrent, można zauważyć, że trackery często wysyłają pirackie treści zablokowane przez dostawców. Czasami cały zasób jest blokowany. Dlatego blokowanie torrentów dla wielu użytkowników jest problemem. Istnieje wiele sposobów na ominięcie zamków:

Rozszerzenia przeglądarki. Są to dodatki do przeglądarek i wtyczki, które nie wymagają dodatkowej wiedzy od użytkownika:

 • dostup-rutracker.org;
 • anonymox.ne;
 • fri-gate.org.

Anonimizatorzy. Wyszukaj serwery maskujące prawdziwy adres IP użytkownika:

 • anonymouse.ws;
 • hidemyass.com;
 • proxyforall.com.

Programy:

 • Tor Browser (przeglądarka Tor). Przeglądarka do anonimowego surfowania po Internecie, ale prędkość pobierania jest bardzo niska;
 • przeglądarki, z wbudowanym VPN (Opera jest najpopularniejsza).

Jak zwiększyć prędkość torrenta?

Przed zwiększeniem prędkości torrenta sprawdź swój komputer. Wiele rzeczy wpływa na prędkość pobierania - wersje sterowników, ilość pamięci RAM i inne. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku po tej stronie, możesz użyć informacji o tym, jak przyspieszyć torrent.

 1. Konieczne jest zmniejszenie stopy zwrotu. Jak bardzo zmniejszysz ten parametr, tak samo prędkość pobierania.
 2. Możesz ograniczyć liczbę jednoczesnych pobrań , im więcej z nich - tym mniej ich prędkości.
 3. Ogranicz liczbę połączeń . Przy dużej liczbie połączeń prędkość pobierania może spaść. W ustawieniach klientów torrenta znajduje się okno kontroli prędkości, w którym można ustawić maksymalną wartość dla jednego torrenta.
 4. Usuń dodatkowe programy . Często użytkownicy przeładowują swój komputer za pomocą komunikatorów internetowych, programów, które same korzystają z Internetu. Biorą znaczną ilość prędkości.

Co się stanie, jeśli torrent nie zostanie pobrany?

Co nie pobiera torrenta? Jest kilka powodów:

 1. Nieobecność na tropach trackera . Warto poczekać na jakiś czas, kiedy będą dystrybutorzy.
 2. Brak połączenia z Internetem . Połączenie z dostawcą pomocy technicznej pomoże rozwiązać ten problem.
 3. Pobieranie torrenta nie udaje się, ponieważ niepoprawnie skonfigurowałeś klienta torrenta . Sprawdź ustawienia programu.
 4. Torrent nie łączy się z peerami, ponieważ program jest blokowany przez zaporę lub program antywirusowy . W takim przypadku musisz dodać klienta do wyjątków.
 5. Czasami dostawcy sztucznie blokują pracę klientów torrentów . Szyfrowanie może pomóc tutaj.
 6. W niektórych przypadkach pomaga zwykłe ponowne uruchomienie klienta . Jeśli program jest automatycznie ładowany, musisz go zamknąć i ponownie uruchomić.
zainstaluj torrent

Najlepsze trackery torrentów

Otwórz trackery torrenta (bez rejestracji):

 1. Rutor.co.
 2. Torrentino.
 3. BigTorrent.org.
 4. TFile.ru.
 5. OpenTorrent.ru.

Śledzenie torrentów, w których musisz się zarejestrować, zanim pobierzesz zawartość:

 1. RuTracker.org - popularny w Rosji i szybki tracker z torrentami.
 2. Torrent-Trackers.ru.
 3. Kinozal.tv.
 4. NNM-Club.ru.
 5. Torrent-Trackers.ru.