Zamknięcie i sztywność nie zwiększają zaufania w kontaktach z ludźmi. Aby móc wspierać temat rozmowy, być interesującym rozmówcą - niewielu może się z tego pochwalić. Trzeba rozwijać w sobie osobowość jako cechę osobowości. Jest całkiem możliwe, najważniejsze jest ustalenie takiego celu.

Ludzie dzielą się na dwa typy: ekstrawertycy i introwertycy. Pierwszy typ jest otwarty dla ludzi, komunikacji. Introwertycy to ci, którzy wyglądają na samych siebie. Są zamknięte od świata zewnętrznego. Konieczne jest wzięcie pod uwagę i protekcjonalność wobec takiego rozmówcy.

Towarzyskość i umiejętności interpersonalne to dwie nieco różne koncepcje. Mamy następujące definicje:

  • towarzyskość jest potrzebą osoby do komunikowania się z innymi ludźmi;
  • towarzyskość to zdolność osoby do łatwego nawiązywania i nawiązywania kontaktów w dowolnym zespole przez minimalny okres czasu.

Jak rozwinąć towarzyskość?

Łatwo jest dać się ponieść rozmowie z osobą, która może mieć coś do powiedzenia. Ciekawi, wykształceni, wykształceni ludzie nigdy nie pozostaną bez uwagi. W każdej dyskusji taka osoba jest mile widziana. Ważne jest dla nas, aby usłyszeć opinię innej osoby na konkretny temat, aby poznać czyjś punkt widzenia. Dlatego powinniśmy wyodrębnić pierwsze ćwiczenia dotyczące rozwoju towarzyskości:

  • czytaj więcej, obserwuj i słuchaj programów rozwojowych, bądź "chciwy" do nowych informacji.
  • Towarzyscy ludzie nie boją się poznawać nowych ludzi. Dla nich jest to bardzo interesujące. Aby zwiększyć swoją towarzyskość, wykonaj następujące czynności:
  • jak tylko znajdziesz się w miejscu publicznym (supermarket, park rozrywki, kino, teatr) nie przegap okazji, aby przyjść i porozmawiać z nieznajomym. Im więcej nawiążesz takie "zimne" kontakty, tym śmielsze i pewniejsze będą warunki komunikacji. Temat może być najbardziej bezpretensjonalny: pogoda, wybór filmu, wrażenie po obejrzeniu spektaklu itp .;
  • jak rozwijać towarzyskość
  • zmusić się do "podekscytowania" i okazać większe zainteresowanie jakąkolwiek rozmową. Rozwijaj nawyk komunikowania się, nie stój na boku.

Bardzo często jesteśmy głęboko rozczarowani, gdy po spotkaniu z osobą, która jest interesująca w naszej opinii w Internecie, podczas prawdziwego spotkania, nagle staje się lakoniczny. Faktem jest, że komunikacja wirtualna jest dla wielu łatwiejsza niż prawdziwa rozmowa. Tacy ludzie nie mają wysokiego stopnia kontaktu. Oboje boją się ludzi lub są niepewni same w sobie, sławni lub wszyscy razem w "jednej butelce". Pamiętaj, że tylko komunikacja na żywo przyniesie Ci pożądany rezultat w rozwiązaniu problemu.