Żylaki, według statystyk, są niezwykle pospolitą patologią, której towarzyszy nie tylko ciężar nóg, ale także tworzenie się brzydkich guzków, które mogą zepsuć piękno kobiecych nóg. Na szczęście żylaki wymagają leczenia w domu - dziś jest wiele skutecznych środków znanych, które zostaną omówione poniżej.

Rośliny lecznicze

Z reguły środki ludowe do leczenia żylaków obejmują stosowanie leków pochodzenia naturalnego. Wśród nich są:

Taka popularna roślina, jak złote wąsy, z żylakami jest używana jako wywar, na podstawie której powstaje kompres. Aby to zrobić, dwa liście rośliny są kruszone, wylewa 1,5 szklanki wody, ogrzewa się przez kilka 15 minut. Narzędzie musi filtrować i chłodzić. Następnie gazę zwilża się i nakłada na nogę przez 10 minut.

Kasztanowiec jest niezwykle autorytatywnym narzędziem, które pomaga w żylakach - na jego podstawie przygotowuje się większość preparatów farmaceutycznych. Niezależnie, możesz zrobić nalewkę do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Aby to zrobić, weź 10 g pokrojonego owocu kasztanowca, wstępnie obrane i nalej 100 g wódki. W szczelnie zamkniętej butelce środek jest podawany w zaciemnionym pomieszczeniu przez 3 tygodnie, okresowo potrząsając pojemnikiem. Lek przyjmuje 30 kropli na dobę. Równolegle z nalewką tworzyć kompresy (po 10 minut).

Kalanchoe z żylaków

Nalewka z kwiat do domu Kalanchoe pomaga złagodzić ból w nogach i przywrócić przepływ krwi. Aby przygotować lek, weź kalanchoe i napełnij je pół litrowym słoiczkiem. Pojemność po brzegi wypełniona jest alkoholem 70%. W ciemnym miejscu, środek powinien być podawany przez 2-3 tygodnie, a słoik powinien być wstrząsany okresowo. Z użyciem gotowej nalewki na noc nakłada się kompresy. Ból ustępuje po pierwszej procedurze.

Pokrzywa dla żylaków

Dobry wynik w leczeniu żylaków daje młodą pokrzywę. Wykonuje się z niego niewielką trzepaczkę, którą następnie uderza się w nogi, przechodząc od podeszew stóp do bioder. Palenie i zaczerwienienie mijają w ciągu pół godziny - dla efektu, jaki daje pokrzywa, ten dyskomfort może zostać dotknięty. Przydatny jest również wywar z liści pokrzywy jako leku do podawania doustnego. 2-3 łyżki surowca (suszone lub świeże) są pobierane za szklankę wody. Środki dają się gotować, nalegają na 1 godzinę, filtrują, biorą trzy razy dziennie.

Niebieska glinka do żylaków

Bardzo przydatne jest rozsiewanie niebieskiej gliny na stopach, uprzednio moczonej w wodzie. Grubość warstwy wynosi około 2 cm, na wierzchu nakłada się polietylen, wiąże się ciepły szalik. Po 3 godzinach glina zostaje zmyta. Na tym etapie właściwe jest posiadanie prysznica w kolorze kontrastowym, który jest niezbędny do żylaków. Czas trwania uzdatniania wody wynosi 3-5 minut. żylaki kasztanowca Ciepła woda naprzemiennie z zimnem, a ta ostatnia powinna zakończyć sesję.Do uzupełnienia tego leczenia można spożywać glinę - 1 łyżeczkę. dziennie.

Inne środki

W medycynie ludowej zielone pomidory są szeroko stosowane jako środek na żylaki - warzywa, które są cięte na pół, są związane z rozszerzonymi żyłami. Pomaga złagodzić ból i zmęczenie.

Korzystne jest również stosowanie oleju czosnkowego: jedna część czosnku (w białej łusce, ale nie niebieska!) Jest kruszona i łączona z dwiema częściami masła. Powstała masa, pokryta pergaminem i ciepłym szalem, utrzymuje się przez całą noc.

Lekarze twierdzą, że bieganie z żylakami jest przydatne, ale oczywiście nie na duże odległości. Umiarkowany wysiłek pomaga przywrócić przepływ krwi. Przed joggingem zakładają kompresującą dzianinę lub zakładają elastyczny bandaż. Po lekcjach musisz się położyć, lekko podnosząc nogi.