Udar - poważna dolegliwość, z którą osoba przechodzi przez rehabilitację przez długi czas. Powrót do normalnego życia towarzyszy intensywnej terapii lekowej, ale warto zwrócić uwagę na tradycyjną medycynę: szyszki sosny od udaru już dawno okazały się skutecznym lekarstwem na dolegliwości.

Jakie są zalety szyszek sosnowych?

Łatwo jest oddychać w sosnowym lesie - od dawna jest to zauważane przez człowieka, to nie na darmo, że wiele sanatoriów i aptek zbudowano pośród tych potężnych gigantycznych drzew. Sosna to wyjątkowe drzewo o właściwościach leczniczych: drewno, kora, igły sosny i szyszki zawierają i emitują ogromną ilość aromatycznych substancji fitoncydów. Specjalna, użyteczna i zrównoważona kompozycja natury dała szyszki - to cała apteka dla cierpiących.

Po przeprowadzeniu analizy chemicznej staje się jasne, czym są szyszki - korzyści dla organizmu wynikają ze specjalnych substancji biochemicznych, które składają się na ich skład:

 • witaminy (B1, A, E, C, H, U);
 • mikroelementy (wapń, magnez, kwas fosforowy, jod, żelazo, miedź i mangan);
 • lipidy;
 • flawonoidy;
 • związki monoterpenowe.

Efekty zastosowania w leczeniu szyszek sosny:

 • gnilna flora patogenna w jelitach jest tłumiona;
 • niszczy wirusy, grzyby, bakterie (pręt Kocha, candida);
 • udane leczenie chorób oskrzelowo-płucnych jest zapewnione;
 • ułatwia przepływ artretyzmu, zapalenie wielostawowe;
 • ma działanie uspokajające w zaburzeniach nerwowych;
 • oczyszczone i wzmocnione naczynia w miażdżycy naczyń i patologiach naczyniowych;
 • nadciśnienie jest leczone;
 • normalne tętnicze ciśnienie wewnątrzczaszkowe, które jest doskonałym zapobieganiem udarowi.

Leczenie za pomocą szyszek

Udar jest jedną z dziesięciu najbardziej śmiertelnych chorób. Statystyki świata wskazują liczbę zarejestrowanych przypadków udaru mózgu 6 milionów rocznie, z których jedna trzecia kończy się śmiercią w pierwszych godzinach i dniach. Podczas udaru dochodzi do zaburzenia krążenia mózgowego z następową śmiercią komórek nerwowych. W większości przypadków dana osoba cierpi na zaburzenia neurologiczne.

Szyszki z udaru są z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej. Wiadomo, że szyszki sosnowe dla naczyń stanowią ważną pomoc w głównym leczeniu udarów, ponieważ zawierają witaminę U w kompozycji - unikalną rzadką substancję, niezbędną dla naczyń do utrzymania ich elastyczności i przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia we krwi.

когда собирать сосновые шишки

Kiedy zbierać szyszki?

Starożytni uzdrowiciele zielarzy zawierają informację, że dla każdego zioła, owoców, nasion, jest czas na zbieranie, kiedy stężenie składników odżywczych w nich jest maksymalne. Nieotwarte zielone szyszki są zbierane od maja do końca czerwca, kiedy ich rozmiar nie przekracza 4 cm długości. Szyszki powinny być miękkie, sprawdzić je, drapiąc płodem paznokciem lub przecinając go nożem. W przypadku zabiegów najczęściej wybierane są "żeńskie" stożki, są bardziej żywiczne z żebrowanymi łuskami.

Jak zażywać szyszki w skoku?

W przeszłości apopleksja (jak w dawnych czasach była nazywana udarem) była leczona środkami ludowymi, pijawkami i upuszczaniem krwi. Używane niedojrzałe szyszki z obrysu w postaci różnych mikstur. O tym, jakie metody przygotowania - napar, wywary lub szyszki sosny z powodu udaru na wódce - będą odpowiednie do leczenia konkretnej osoby, lepiej się o tym dowiedzieć po konsultacji z lekarzem lub fitoterapeutą. Im wcześniej rozpoczęte zostanie leczenie, tym korzystniejsze jest rokowanie.

Szyszki - przeciwwskazania

Wszelkie naturalne środki, nawet jeśli są bardzo przydatne, mają wiele przeciwwskazań, a jeśli ich nie weźmiesz, możesz jeszcze bardziej uszkodzić ciało. W przypadku wrzodów żołądka, szyszki na wódce należy zastąpić wywarką lub naparem. Szyszki z udaru niedokrwiennego nie powinny być włączane do terapii w takich przypadkach jak:

 • indywidualna nietolerancja w postaci silnych reakcji alergicznych (pokrzywka, obrzęk Quinckego);
 • choroby wątroby (zapalenie wątroby, marskość wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego w fazie zaostrzenia);
 • patologia i choroby nerek i dróg moczowych ( kłębuszkowe zapalenie nerek , odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica żółciowa).

Szyszki po udarze - przepisy kulinarne

Młode szyszki w profilaktyce chorób naczyniowych, w tym udaru mózgu, można wykorzystać jako przyprawiony dżem gotowany z miodem lub cukrem. Ale jeśli dolegliwość wciąż jest wyprzedzona, połóż ukochaną na swoich nogach pomoże wywar lub napar. Nalewka z szyszek sosny po udarze jest również bardzo skuteczna. Podczas przygotowywania preparatu medycznego ważne jest, aby postępować zgodnie z dokładną formułą i nauczyć się przyjmować nalewki z szyszek sosny po udarze, w celu uniknięcia komplikacji.

Nalewka z młodych szyszek sosny - przepis

Składniki:

 • stożki - 10 sztuk;
 • Wódka lub rozcieńczony 70% alkohol - 400 ml.

Przygotowanie, wykorzystanie:

 1. Umyć stożki i drobno posiekać.
 2. Złożyć surowiec w szklaną misę lub słoik.
 3. Wlać wódkę i umieścić w ciemnym miejscu na 2-3 tygodnie, okresowo wstrząsając.
 4. Odcedź i wlej do wygodnego naczynia.
 5. Wypij 1 łyżeczkę. 3 razy dziennie przez 1-2 miesiące, następnie zrób sobie krótką przerwę i kontynuuj. Całkowity czas trwania kursu, biorąc pod uwagę indywidualne cechy - 6 miesięcy.
настой из сосновых шишек

Napar z szyszek

Nalewka z szyszek na wódkę nie jest odpowiednia dla wszystkich i ma wiele przeciwwskazań, a musi być przygotowana wcześniej, aby była zawsze pod ręką w takich przypadkach (zaleca się ją mieć w każdym domu). Napar można wykonać ze świeżych i suszonych zielonych szyszek. Szyszki, nalegając, dają wszystkie olejki eteryczne w wodzie, co czyni go prawdziwym uzdrawiającym eliksirem w walce z udarem.

Napar z szyszek - przepis

Składniki:

 • stożki - 5 sztuk;
 • woda - pół litra.

Przygotowanie, wykorzystanie:

 1. Zmiel zielone szyszki.
 2. Umieść surowiec w szklanym lub porcelanowym naczyniu, zamknij pokrywkę (w przeciwnym razie olejki eteryczne wyparują).
 3. Umieścić naczynia z szyszek na łaźni wodnej na 30 minut.
 4. Zawijanie przez 40-60 minut.
 5. Szczep.
 6. Weź infuzję w ciepłej formie trzy razy dziennie po 50 ml, godzinę po jedzeniu.

Rosół z szyszek sosny w skoku

Leczenie za pomocą szyszek sosny nie powinno zastąpić podstawowej terapii zaleconej przez lekarza, ale nie warto jej zaniedbywać ze względu na namacalny efekt terapeutyczny. Pacjenci, którzy włączyli się do leczenia wywaru lub wlewu szyszek, szybciej powrócili do normy, co potwierdzają naukowe badania medyczne. Przygotowanie wywaru nie zajmuje dużo czasu, a korzyść jest ogromna.

Przepis na szyszki - leczniczy wywar z udaru

Składniki:

 • zielone szyszki - 5-6 sztuk;
 • woda - 1 litr.

Przygotowanie, wykorzystanie:

 1. Wlać grudki wrzącą wodą do emaliowanego rondla.
 2. Gotuj przez 15 minut.
 3. Domagaj się 30 minut.
 4. Pij 150 ml przez 20-30 minut przed posiłkami 4 razy dziennie.