Do tej pory hormonalne metody antykoncepcji uważane są za najbardziej skuteczne i niezawodne. Na szczęście pierwsza generacja tabletek, które dokonały dużych zmian w systemie hormonalnym i doprowadziły do nadwaga . Teraz leki hormonalne są coraz bardziej bezpieczne i różnorodne. Jednak do tej pory mają dużą listę efektów ubocznych.

Rodzaje antykoncepcji hormonalnej

Mówiąc o rodzajach hormonalnych środków antykoncepcyjnych, należy zauważyć, że teraz naprawdę istnieje bogaty wybór.

Czym więc jest nowoczesna antykoncepcja hormonalna?
 1. Tabletki. Istnieją złożone doustne środki antykoncepcyjne i mini-pili. Po badaniu i analizie lekarz powołuje ich, ponieważ istnieje wiele takich przygotowań. Bierz tabletki codziennie, czasami z przerwami w tygodniu. Niezawodność wynosi 99%.
 2. Zastrzyki. Dla nich używają narkotyków "Net-En", "Depo-Provera". Zastrzyki wykonuje się raz na 2-3 miesiące. Metoda jest odpowiednia tylko dla osób rodzących kobiety powyżej 35 roku życia. Niezawodność to 96,5-97%.
 3. Pierścień "NovaRing". Pierścień wkładany jest do pochwy i zmienia się raz w miesiącu, nie powodując dyskomfortu ani u kobiety, ani u partnera. Niezawodność wynosi 99%.
 4. Łatka "Evra". Tynk jest przyczepiony do jednej z możliwych stref i zmienia się raz w tygodniu. Skuteczny dla kobiet od 18 do 45 lat. Przeciwwskazane u aktywnie palących kobiet powyżej 35 lat. Niezawodność to 99,4%.

Zasada działania jest taka sama dla wszystkich: wpływają one na dojrzewanie i uwalnianie jaja, z powodu którego poczęcie staje się niemożliwe.

Nadzwyczajna antykoncepcja hormonalna

Istnieją tabletki na etapie powitalnym, które są przeznaczone do użycia w nagłych wypadkach, jeśli na przykład pęknie prezerwatywa. Fundusze te uniemożliwiają dojrzewanie jaja i jego przywiązanie do jamy macicy, jeśli jest już dojrzałe i zapłodnione.

Wszystkie leki z tej serii poważnie uszkadzają tło hormonalne, powodując powikłania. Używanie ich regularnie jest surowo zabronione, ponieważ są niebezpieczne dla organizmu. Niezawodność narzędzia wynosi 97%.

Antykoncepcja hormonalna: przeciwwskazania

Istnieje duża liczba przypadków, w których lista niepożądanych hormonów jest niepożądana środki antykoncepcyjne . Zwróć uwagę na listę bezwzględnych przeciwwskazań:

  nowoczesna antykoncepcja hormonalna
 • ciąża i laktacja w ciągu pierwszych 6 tygodni po porodzie;
 • palenie w wieku powyżej 35 lat;
 • AD 180/110 mm Hg i więcej;
 • choroby sercowo-naczyniowe i serca;
 • cukrzyca z powikłaniami lub trwająca ponad 20 lat;
 • zakrzepy;
 • udar;
 • bóle głowy.

Traktować to poważnie, ponieważ interwencja w tle hormonalnym może zakłócić pracę różnych systemów ciała.