Niestety, czasami zdarza się, że dostawa odbywa się za pomocą cięcia cesarskiego lub krótko - COP. Cięcie cesarskie samo w sobie jest zabiegiem, w przeciwieństwie do naturalnie dostarczanej, świeżo upieczonej matki po cięciach cesarskich czekają na pewne trudności: problemy z kałem, zakaz noszenia i podnoszenia ciężarów, siedzenia. Ponadto wiele kobiet jest zaniepokojonych kwestią wznowienia seksu po porodzie. Ktoś czeka na tę chwilę z niecierpliwością, a niektóre z płci pięknej obawiają się intymnych związków, zwłaszcza jeśli ciąża zakończyła się interwencją chirurgiczną. Kiedy więc można uprawiać seks po cięciu cesarskim?

Seks po cięciu cesarskim: opinia ginekologów

Zwykle lekarze zalecają natychmiastowe odstąpienie od stosunków seksualnych i wznowienie ich nie wcześniej niż po 6-8 tygodniach po cesarskim cięciu. To tyle czasu, ile potrzebuje organizm, aby powrócić do normalności po urodzeniu i porodzie. Faktem jest, że w tym czasie macica, z której oddziela się łożysko, jest otwartą raną. Dlatego kobieta przez miesiąc po porodzie przyznała rozładowanie krwi - lochia. Z czasem przybierają postać rozcieńczonej krwi, zmieniają kolor na żółty. Chociaż jest coś, co sprawia, że ​​seks nie jest bezpieczny, a obecność lohii raczej nie przyczynia się do pożądania seksualnego.

Ponadto, istniejąca możliwość zainfekowania macicy po porodzie, dlatego szwy chirurgiczne są również powodem zakazu seksu po CS. Ginekolodzy uważają, że najbardziej akceptowalnym rozwiązaniem jest poczekanie na 1,5-2 miesiące, pójście do gabinetu lekarskiego i uzyskanie "zezwolenia" na seks.

Sekcja seksu i cesarskie: widok psychologów

To kobiety przeszły cesarskie cięcie, najczęściej prześladowane przez lęk przed seksem z powodów psychologicznych. Po operacji w dolnej części brzucha pojawia się blizna, która sprawia, że ​​płeć piękna jest niepewna. Do tego dodaje się nie poszedł brzuch, możliwy cellulit i rozstępy. Wydaje się kobiecie, że blizny ją szpecą, a ona straciła swoją atrakcyjność dla swojego męża.

Ponadto kobieta obawia się, że po sekcjach cięcia cesarskiego przyniesie ból lub dyskomfort. Czasami nowo powstałe matki, ze względu na osłabienie ciała po operacji i całodobową opiekę nad noworodkiem, czują się tak zmęczone, że po prostu nie ma siły na intymę.

Psycholodzy zalecają, aby nie zmuszać się do rozpoczęcia stosunku seksualnego, jeśli nie masz ochoty ani lęku. Jednak taka nieuwaga może obrażać małżonka. Trzeba porozmawiać z ukochaną i wyjaśnić powód odmowy seksu. Będzie zadowolony i twój dotyk i miłość, ponieważ seks to nie tylko stosunek seksualny.

Jak uniknąć bólu podczas seksu po cięciu cesarskim?

Po cięciu cesarskim ból podczas kochania może prześladować kobietę przez 3-4 miesiące. Nasze zalecenia pomogą zminimalizować dyskomfort podczas seksu:

  • jeśli zdecydujesz się na seks po raz pierwszy po porodzie, nie jest wcale konieczne, aby ukończyć pracę. Ogranicz swoje preludium, aby szybko przyzwyczaić się do seksu;
  • Aby uniknąć bolesnej penetracji, użyj specjalnego żelu lubrykantu. sekcję seksu i cięcia cesarskiego Przyda się w przypadku, gdy kobieta nie ma naturalnego smaru;
  • poprosić partnera, aby był czuły i cierpliwy;
  • wybierz pozycję, w której możesz kontrolować głębokość i częstotliwość penetracji (na przykład "jeździec");
  • uzgodnij z mężem o seksie w dziennym śnie dziecka, gdy jest więcej siły na seksualne "wyczyny".

Wybierz czas, w którym możesz uprawiać seks po COP. Oczywiście powinieneś skupić się na własnych uczuciach i pragnieniach, ale nie będziesz zbędny, aby skonsultować się ze swoim ginekologiem.