Pozycja kolana-łokcia jest dość popularna w seksie dla smakoszy, ponieważ pozwala osiągnąć głęboką penetrację i jest ogólnie bardzo atrakcyjna dla obu partnerów. Ponadto ta pozycja ma zastosowanie w ciąży. Jaka jest postawa kolanowo-łokciowa i jak jest dobra, przyjrzymy się temu artykułowi.

Stanik kolana w seksie

Klasyczna pozycja z taką nazwą jest pozą, w której kobieta stoi na czworakach, opierając się na łokciach i kolanach, a mężczyzna jest z tyłu, albo stoi na podłodze obok łóżka, albo klęka obok kobiety na tej samej powierzchni co ona. Taka postawa kolano-łokieć jest odpowiednia podczas ciąży, nawet podczas trzeci trymestr .

pozycja łokcia kolana w seksie

W seksie ta pozycja ma swoje własne odmiany. Na przykład postawa kolanowo-łokieć jest również nazywana pozą, w której mężczyzna leży na plecach z ugiętymi kolanami, a kobieta opiera się na plecach plecami do niego i opiera się na wyciągniętych przed nim ramionach. W takim przypadku mężczyzna może trzymać kobietę w talii, aby pomóc jej się poruszyć.

jak wygląda pozycja łokcia kolana

Postawa stawu kolanowego dla poczęcia

Ogólnie rzecz biorąc, absolutnie każda pozycja w seksie klasycznym nadaje się do poczęcia. Jednakże, jeśli poddajesz się ultradźwiękom i wiesz, że masz zgięcie macicy, tę pozycję musisz pamiętać, ponieważ to ona przyczynia się do poczęcia z takimi cechami anatomicznymi.

Jeśli szyjka macicy znajduje się tuż nad macicą, lepiej jest porzucić tę pozycję na korzyść postawy "kobiety na wierzchu" Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie penetracji nasienia do pochwy. Zwykle dzieje się to samo, ale jeśli poprzednie próby zakończyły się niepowodzeniem, staraj się nie biegać bezpośrednio do łazienki po seksie i leżeć przez 20-30 minut, aby się zrelaksować. Niektóre kobiety wykonują ćwiczenia "brzozowe" lub kładą poduszkę pod pośladkami, aby to zapewnić cele i te techniki są również warte wypróbowania.

Stanowisko kolana dla kobiet w ciąży

W czasie ciąży całe ciało kobiety przechodzi wielką restrukturyzację, a często cierpią na to nerki, zwłaszcza jeśli wcześniej występowały u nich problemy. W celu ich rozluźnienia, kobiety w ciąży, począwszy od 20. tygodnia, zaleca się zajmowanie pozycji kolanowo-łokciowych i spędzanie w niej co najmniej 10 minut dziennie (aby można było przeczytać czasopismo lub obejrzeć film).

Dzięki tej postawie kręgosłup zostaje zluzowany, ucisk macicy na jelit jest zmniejszony i osiąga się ogólny relaksujący efekt.

postawa łokcia kolana dla kobiet w ciąży