Seks analny pomaga urozmaicić życie seksualne i może dać szczególne uczucia obu partnerom. Wiele par ćwiczy seks analny Pytanie brzmi, jak często można sobie z tym poradzić. Jak każda intymna sfera, aspekt ten jest bardzo indywidualny i jest uwarunkowany osobistymi preferencjami i osobliwościami zdrowotnymi.

Łatwo zgadnąć, że obawy o częste stosunki seksualne w odbycie najczęściej występują u kobiet. Cokolwiek można powiedzieć, natura nie przewidziała tego rodzaju ukrycia, dlatego zdrowie kobiet jest w pewnym stopniu zagrożone przez zbyt częste klasy seksu analnego.

Co się stanie, jeśli masz seks analny?

Jednoznaczna odpowiedź dla wszystkich na pytanie, jak często można uprawiać seks analny, specjaliści nie dają. Ktoś ćwiczy kilka razy w tygodniu i czuje się świetnie, a dla kogoś raz w miesiącu jest to trudne.

Ważne jest, aby pamiętać, że struktura odbytu u każdej kobiety jest indywidualna i stopień jej rozciągania. Dlatego silne uczucie bólu podczas stosunek seksualny i długo po tym jest poważny objaw.

Jak często angażować się w seks analny, zależy od konsekwencji takich działań. Jeśli nawet przy użyciu specjalnego smarowania i pełnego relaksu, ból nie mija, pojawia się pytanie o ogólną możliwość kontynuowania tej praktyki.

Lekarze ostrzegają, że z nadużywaniem seksu analnego u kobiety w ciągu 3-4 lat mogą pojawić się takie problemy:

  • wewnętrzne i zewnętrzne pęknięcia w odbycie;
  • rozciąganie zwieracza, które jest obarczone nietrzymaniem moczu;
  • zagrożenie rozciągnięciem żył w odbycie.

Dla członków silnej połowy istnieje również pewne ryzyko. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że w odbytnicy znajduje się naturalna mikroflora, jak często możesz robić anal co dla błony śluzowej prącia i cewki moczowej może być bardzo niekorzystne. Chociaż przy akcie analnym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę zbliża się do zera, bezpieczniej jest używać go z prezerwatywą.

Pytanie brzmi: czy często uprawiasz seks analny, każda para decyduje sama za siebie. Eksperci radzą robić to nie więcej niż 2-3 razy w miesiącu i być tak uważni na swoje zdrowie, jak to możliwe. Kobiety muszą odpocząć odbyt i wykonywać ćwiczenia dla zwieracza - na przemian go kompresuj i rozluźniaj co najmniej 40 razy z rzędu. Takie ładowanie wzmocni zwieracz i mięśnie otworu odbytu.