Intymne relacje powinny zawsze się rozwijać. Każdy z partnerów, choć w głębi duszy, chce spróbować czegoś nowego w łóżku. Jeśli chodzi o seks analny , w takim przypadku należy wybrać środek smarny. Opcja: "kupię pierwszą rzecz, którą znajdę w aptece" nie jest świetnym rozwiązaniem. Musisz podejść do tej kwestii z pełną odpowiedzialnością i powagą, ponieważ nikt nie chce po niewłaściwym stosunku do proktologa.

Jakie są zalety seksu analnego ze smarowaniem?

Przede wszystkim nie byłoby zbyteczne, aby zauważyć, że odbyt nie uwalnia smaru, w przeciwieństwie do pochwy. Sugeruje to, że podczas wprowadzania penisa do odbytu, kobieta może nie tylko odczuwać ból, suchość, ale także może uszkodzić uzdy na genitaliach.

Niektóre pary używają własnej śliny jako środka smarnego podczas seksu analnego. Lekarze zalecają, aby nie skąpić i nie kupować smaru przeznaczonego specjalnie do tego rodzaju stosunków seksualnych.

Tak więc żaden z partnerów nie odczuje bólu i lęku, że wkrótce wystąpi dyskomfort. Ponadto zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia pęknięć w odbytnicy i innych kłopotach.

Najlepszy intymny smar do seksu analnego

Wszystkie smary można łączyć w trzy typy:

  • tłusty;
  • silikon;
  • na bazie wody.

Przed przystąpieniem do szczegółowego opisu wszystkich rodzajów środków smarnych do seksu analnego, warto zauważyć, że w żadnym wypadku nie zaleca się stosowania go jako środka poślizgowego. Ta lista zawiera wszystkie rodzaje szamponów, żeli pod prysznic, kremów. Substancje chemiczne w swoim składzie mogą powodować nie tylko nieprzyjemne odczucia, ale także szkody (np. Podrażnienie błony śluzowej). Nie używaj również wazeliny. Jeśli seks z prezerwatywą, zniszczy lateks. Podczas długotrwałego współżycia seksualnego mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne doznania, które mogą zabić wszelkie pragnienia angażowania się w seks analny przez długi czas.

Należy również wspomnieć, że smary przeznaczone do przyjemności z pochwy szybko wysychają, dlatego nie nadają się do komfortu odbytu.

Teraz możesz przejść do długoterminowej analizy typów smarów różniących się składem:

  1. Smar silikonowy do seksu . Jest uniwersalny. Ten smar nie tylko wysycha bardzo wolno, pozwalając partnerom cieszyć się sobą, ale także nie jest w stanie zniszczyć lateksu. To prawda, że ​​po intymnym związku próba zmywania go z ciała po raz pierwszy jest mało prawdopodobne, aby zostać ukoronowanym przez sukces . To silikon. Ponadto, jeśli w grach w łóżkach do bitwy iść zabawek erotycznych, to, niestety, taki smar tylko im zaszkodzi. Przecież większość jakości, przynosząc nie do pomyślenia przyjemność, wibratory żelowy środek smarny do seksu analnego wykonane z silikonu. Ale na plusie jest to, że to ostrzeżenie nie dotyczy zabawek wykonanych z lateksu.
  2. Przeciwbólowy środek przeciwbólowy . Skład takiego smaru stanowi lidokaina. W żadnym przypadku nie trzeba go stosować do stosunku pochwowego. Tak więc ten produkt ma efekt zamrażania. Jest to szczególnie dobre dla początkujących. To prawda, że ​​podczas jej stosowania ważne jest, aby substancja nie spadła na narząd lub język narządów płciowych mężczyzny.
  3. Smar o smaku . Takie środki smarne będą urozmaicały wzajemne relacje, dodadzą odrobiny romansu, pobudzają i pomagają odegrać apetyt seksualny.
  4. Żel-smar do seksu analnego . Ma nie tylko działanie nawilżające, ale także środek dezynfekujący. Nadaje się dla par, które nie używają prezerwatywy. To prawda, że ​​wielu proktologów medycznych nadal nie akceptuje takiego analogu.