Pierwszy seks po urodzeniu jest gorącym tematem dla wielu młodych rodziców. Męski pociąg do kobiety nie znika wcale, nawet wzrasta z nieuniknionej abstynencji. Ale kobieta mężczyźnie może być przeciwieństwem. Więc kiedy po porodzie masz seks? Faktem jest, że po porodzie kobieta może wcale nie odczuwać pociągu seksualnego, wynika to z tła hormonalnego i emocjonalnego. Tak, a przy każdym porodzie, nawet naturalnym, istnieją pewne ramy czasowe, w których nie można uprawiać seksu. Przyjrzyjmy się bliżej, kiedy i jak możliwa jest pierwsza płeć po urodzeniu.

Wczesny seks po porodzie - konsekwencje

Warto zacząć od przeciwwskazań i ograniczeń. Innymi słowy, z tego, co absolutnie niemożliwe do zrobienia. Seks natychmiast po porodzie jest przeciwwskazany jednoznacznie. Wyjaśnia to fakt, że narodziny dziecka są raczej niebezpieczną i traumatyczną procedurą. Nawet naturalny proces powoduje urazy w jamie brzusznej i macicy. Dlatego jakakolwiek penetracja ciała obcego może prowadzić do zakażenia otwartej rany.

Uprawianie seksu po porodzie zaleca się wznowienie po 6-8 tygodniach, jeśli nie ma innych dowodów od lekarza, dotyczy to głównie seksu po naturalnym porodzie. W tym czasie macica powraca do formy prenatalnej, wszystkie wewnętrzne obrażenia goją się. Po porodzie płód cesarski jest wskazany po upływie dłuższego czasu - 8-10 tygodni.

Alternatywy

Jest całkiem jasne, że mężczyźnie trudno jest powstrzymać się od seksu przez tak długi czas, zwłaszcza, że ​​jest szkodliwy dla zdrowia mężczyzn. Dlatego istnieją alternatywne opcje, aby zaspokoić twojego człowieka, aby nie czuł się niepotrzebny i odrzucony. Jest to seks oralny po porodzie, a także pozycja seksualna po porodzie, gdy penisa nie wchodzi w pochwę kobiety. Seks miesiąc po porodzie może już obejmować łagodne postawy, w których wykonywane jest minimalne włożenie prącia i umiarkowana aktywność ruchów.

Aby szybko odzyskać dawną wrażliwość, kobiety powinny wykonać pewne ćwiczenia, na przykład, zgodnie z metodą Kegla dla mięśni intymnych. Ponadto, w niektórych przypadkach wrażliwość narządów płciowych kobiety może tylko wzrosnąć, a doświadczysz wcześniej nieprzyjemnych wrażeń. Decydując się spróbować seksu po porodzie, zastanawiasz się, jak długo muszą być zaangażowani po całym zeznaniu lekarza, a także zgodnie z odczuciami własnego ciała.