Kilka kieliszków szampana, namiętne spojrzenie nieznanego mężczyzny, spacer wzdłuż nabrzeża, obiecujące repliki. A następnego ranka nagle zostajesz rzucony. Przypadkowe linki, szybki seks to ból serca, rozczarowanie lub uzupełnienie w zbiorze wspomnień? Zastanówmy się, jak należy zachowywać się, a potem nie żałować konsekwencji i tego, co tak naprawdę są zwykłymi związkami intymnymi i jakiego rodzaju profilaktyką powinny być takie przypadkowe powiązania?

Niektóre kobiety starają się przypisywać swobodne stosunki seksualne zwykłym lekkomyślnym spotkaniom, których nieudane zakończenie nie wymaga szczególnej reakcji. W rzeczywistości robią to źle. Od kobiecej psychologii nie do opuszczenia. Przede wszystkim dla kobiety zawsze emocje, a następnie kontakt fizyczny. Losowe powiązania, które z grubsza mówią o seksie bez uczuć, rzadko są zainteresowane kobietami. Kobiety bardziej niż mężczyźni mają tendencję do zanurzania się w świecie iluzji, oceniając relacje za pomocą różowych okularów. Dlatego nieformalne relacje mogą na stałe doprowadzić cię do równowagi. Nawet jeśli na początku znajomości, mówisz sobie, upewniasz się, że ta jednodniowa znajomość jest dla ciebie i nie planujesz niczego planować dla nowej znajomości, wszystkie argumenty znikną w tle, gdy uczucia wkroczą na arenę.

Nawet zamężne dziewczyny mogą wpaść w pułapkę emocji, wykonując dalsze lekkomyślne czyny. Psychologowie udowodnili, że dla małżeństwa najniebezpieczniejsza jest zdrada emocjonalna.

Zapobieganie po przypadkowym seksie

Zastanów się, co należy zrobić, jeśli odbył się stosunek seksualny bez zabezpieczenia (seks po odurzeniu, złamanie prezerwatywy itp.) Z przypadkowym partnerem.

  1. Przez kilka dni po stosunku seksualnym, profilaktyka farmakologiczna przypadkowych połączeń jest rozważna (leczenie zapobiegawcze). Pomaga zapobiegać rozwojowi niebezpiecznych bakteryjnych chorób wenerycznych (rzęsistkowica, chlamydia, mykoplazmoza, ureaplazmoza, kiła, rzeżączka itp.). Wzory profilaktycznego leczenia są zgodne ze schematami zaprojektowanymi do leczenia świeżej nieskomplikowanej infekcji.
  2. Profilaktykę uzależnienia od narkotyków po zwyczajnych związkach można zastąpić badaniem wenerologicznym, które należy rozpatrzyć 3-4 tygodnie po stosunku. Większość chorób wenerycznych (z wyjątkiem rzeżączki) ma okres inkubacji. Dlatego przez 3-4 tygodnie w przypadku infekcji większość chorób przenoszonych drogą płciową nie manifestuje się i podczas tego okresu testy laboratoryjne są również nieskuteczne.
  3. Opcja jest skuteczna, ale trudna do wdrożenia. Możesz spróbować przekonać swojego partnera seksualnego, aby przyszedł zobaczyć się z wenerologiem.
  4. Najlepszą prewencją dla ciebie będzie ta, którą twój wenerolog powie ci, oceniając ryzyko infekcji.

Ważne jest, aby pamiętać, że zaleca się łączenie w intymność bez używania prezerwatywy ze stałym partnerem po przyjęciu profilaktyki farmakologicznej po 5 dniach.

Inne metody zapobiegania po przypadkowym seksie to:

  1. Mycie pochwy lub odbytnicy wodą, lewatywą lub strzykawką.
  2. Mycie zewnętrznych narządów płciowych mydłem i wodą.
  3. profilaktyka po zwyczajnych związkach Mycie pochwy, odbytnicy za pomocą środków antyseptycznych, zawierających chlor (np. Gibitan, Miramistin) lub bezpośrednie wstrzyknięcie do cewki moczowej.

Te metody nie gwarantują wysokiej wydajności. Mogą być używane, ale nadal nie warto polegać.

Podsumowując, warto zauważyć, że musisz dbać o siebie, swoje zdrowie. Jeśli jesteś przygnębiony przez myśl, że skorzystałeś, zmień bieg swoich myśli. Powiedz sobie, że ci się podobało i skorzystałeś z tej sytuacji. A potem losowe połączenie będzie dla ciebie przyjemnym wspomnieniem.