Szczerość i szczerość są podobnymi koncepcjami, ale jednocześnie się różnią. Uczciwość polega na unikaniu oszustw i oszustw wobec innych ludzi, a szczerość jest jednym z aspektów uczciwości, która aktualizuje brak sprzeczności między prawdziwymi uczuciami, ich manifestacją i ich ekspresją werbalną. Szukamy tych dwóch cech u innych ludzi, chociaż często sami czasami ich nie ma.

Uczciwość w związku

Teraz, kiedy wielu jest przyzwyczajonych do rzucania słów na wiatr, problem uczciwości jest dość ostry. Trudno zaufać bliskim, gdy już raz widziałeś kłamstwa. Niemniej jednak, zasada uczciwości pozwala ci budować relacje z bliskimi osobami w sposób właściwy, na zaufaniu, jeśli choć raz zwodzisz osobę, będziesz musiał kłamać raz za razem, zakrywając swoje kłamstwa, a z tego powodu istnieje duże prawdopodobieństwo złapania się w taki haniebny czyn. . To uczciwość człowieka sprawia, że ​​inni traktują go z zaufaniem i szacunkiem - a jak wiecie, brak tych dwóch cech może bardzo zepsuć relacje z ukochaną osobą, bliskim przyjacielem i rodzicami.

Trudne pytanie powstaje, gdy zrozumiesz, że uczciwość i prawdomówność nie znajdują się na liście najlepszych cech twojego mężczyzny lub innej osoby bliskiej. Kłamstwo jest nawykiem, a ludzie skłonni do kłamstwa leżą nieustannie, nawet w przypadkach, w których można powiedzieć prawdę. Często bardzo trudne, tylko dzięki licznym rozmowom na temat dusz i właściwej postawie, możliwe jest choćby skorygowanie tej sytuacji, ale zdarzają się przypadki, gdy dana osoba potrzebuje pomocy psychologa.

Pragnienie kłamania, upiększania rzeczywistości, ukrywania faktów - to tchórzostwo, zanim inni zareagują na prawdę, a zatem zrozumienie, że czyn był niesłuszny (w przeciwnym razie, dlaczego próbowałbyś go przerobić słowami?).

uczciwość i szczerość

Przykłady uczciwości i szczerości

Przyzwoitość i uczciwość zawsze idą w parze. Jeśli dana osoba stoi przed tobą, a duży banknoty lub portfel wylatuje z kieszeni, zawsze masz wybór - aby po cichu odebrać znalezisko lub nadrobić zaległości i wrócić do niego z powodu straty. Łatwo odgadnąć, co zrobi uczciwa osoba.

Kolejnym przykładem uczciwości jest spełnianie obietnic. Jeśli tylko obiecujesz i nic nie robisz, nie możesz być uznany za wiarygodną osobę. W końcu, jeśli twoje słowa nie mogą być zaufane, to uczciwość nie jest twoją cechą.

Szczerość to stosunek do osoby, w której twoje myśli o nim i twoim prawdziwym zachowaniu są zbieżne. Szczera osoba nie pozwoli sobie na uśmiech w oczach i zalać mu błota na plecach.