W styczniu 2008 roku w prasie pojawiły się tragiczne wieści - jeden z najpopularniejszych młodych aktorów naszych czasów, Heath Ledger, został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Badanie wykazało, że artysta zmarł z powodu przedawkowania leków. Wymieszał środki uspokajające, środki przeciwbólowe i tabletki nasenne - ten koktajl był fatalny dla gwiazdy filmów "Patriot" i "Brokeback Mountain".

Jego zmarły ojciec, Kim Ledger, niedawno rozmawiał z dziennikarzami Daily Mail Australia. W wywiadzie ponownie zwrócił uwagę opinii publicznej na fakt, że sam jego syn był winien tego, co mu się przydarzyło:

"Nie musisz nikogo obwiniać za to, co stało się z moim synem. To jego wina na 100%. Zaczął powoli brać narkotyki z efektem narkotycznym. Bardzo trudno mi o tym mówić, ponieważ bardzo go kocham i jestem dumny z mojego dziecka. "
Czytaj także
  • 11 aktorów, których życie zmieniło się na zawsze po byciu w filmie
  • 10 lat od śmierci Heatha Ledgera: była dziewczyna Naomi Watts i siostra pamiętają zmarłego aktora
  • Na festiwalu filmowym "Tribeca" siostry Heath Ledger zaprezentowały film dokumentalny o nim
Zespół wypalenia

Problemem aktora było to, że był prawdziwym pracoholikiem. Z powodu swojej pasji do pracy, Heath zaczął przyjmować różne leki, które pomagały mu być w dobrej kondycji przez cały czas. Otoczenie nie od razu to zauważyło.

Zamiast iść do lekarza, wziął nową dawkę leku i kontynuował pracę nad zestawem:

"Kiedyś był przeziębiony. Ale nie chciał się położyć, ale nadal się wycofywał, mimo silnego kaszlu. Nie chciałem zawieść moich kolegów - chciałem dokończyć film tak szybko, jak to możliwe. "

Kim Ledger powiedział w wywiadzie, że jego córka Kate rozmawiała z bratem na krótko przed śmiercią. Wiedziała, że ​​Heath folguje sobie w pigułkach i prosił go, by nie mieszał narkotyków. Na co laureat nagród pośmiertnych Złotego Globu i Oscara odpowiedział siostrze, że wie, co robi i że nie musi się o niego martwić.

Отец Хита Леджера сказал, кто виноват в смерти сына Раскрыты записи из дневника Хита Леджера Спустя восемь лет после смерти актёра Ким Леджер раскрыл подробности трагедии