Ostatnio nazwisko 40-letniej piosenkarki i aktorki Shakiry nie pojawia się na pierwszych stronach gazet. Niedawno okazało się, że przeżywa trudne chwile w związku z ukochanym Gerardem Piqué, a dziś w prasie pojawił się wywiad z osobistą trenerką fitness Shakirą Anną Kaiser, która opowiedziała o treningu i żywieniu znanego klienta.

Шакира и Анна Кайзер

Shakira i Anna Kaiser

Specjalne szkolenie i pływanie

Anna, która jest wiodącym trenerem i właścicielem nowojorskiego klubu sportowego AKT InMotion Studio, rozpoczęła swój wywiad z tym, co powiedziała na temat treningów Shakiry:

"Mój sławny klient ma bardzo napięty harmonogram koncertów. Na przykład, najbardziej popularna trasa Shakira trwa około 5-6 miesięcy, podczas których codziennie daje dwugodzinne koncerty. Aby ciało to wytrzymało, wymyśliłem specjalny zestaw ćwiczeń dla wykonawcy, który pomaga jej szybko odzyskać siły i nie stracić swojej fizycznej postaci. Jedna sesja treningowa trwa półtorej godziny i obejmuje naprzemienną pracę z kompleksem mocy i ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi. Ponadto doradziłem Shakirie, aby zmieniała kompleksy, rozpoczynając trening z mocą, a następnie z aktywną częścią.

Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na kwestię elastyczności. Piosenkarz nie zapomina o niej. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, a było to około 10 lat temu, powiedziała mi, że cierpi na łagodne zapalenie stawów na łokciach, a czasami ból w kostce. Z tego powodu poleciłem jej rozpocząć dzień z naciągiem. Niech będzie 15-20 minut, ale zapomni o tak nieprzyjemnych problemach, jak ból.

I na koniec chcę powiedzieć o tym, jak Shakira kończy swój dzień. Mogę powiedzieć ze 100% pewnością, że gwiazda pływa w basenie przed pójściem spać. Pomaga rozluźnić i wzmocnić pracę mięśnia sercowego. Jeśli płyniesz, nie oznacza to, że nie pocisz się ani nie spalasz tłuszczu. Dzięki tej aktywności tracisz dużo kalorii i zyskujesz spokój układu nerwowego. Pływanie jest całkiem możliwe, aby zrównać się z gorącymi kąpielami, po których sen nadchodzi znacznie szybciej, a rano zaczyna się od dobrego zdrowia. "

Шакира

Shakira

Шакира может похвастаться отличной формойАнна рассказала о комплексе упражнений на гибкостьШакира и Анна Кайзер занимаются спортом

Shakira i Anna Kaiser uprawiają sport

Czytaj także
  • Shakira zapłacił 25 milionów dolarów, aby nie trafiły do ​​więzienia
  • Na przekór plotkom o rozstaniu Gerard Piquet i Shakira spędzają czas z dziećmi w Barcelonie
  • Shakira może pójść do więzienia za nie płacenie podatków

Kilka słów o jedzeniu Shakira

Po tym, jak Kaiser opowiedział o aktywności fizycznej Shakiry, postanowiła powiedzieć kilka słów o odżywianiu jej słynnego klienta. Oto słowa, które Anna powiedziała:

"Całkiem niedawno piosenkarka miała własnego szefa kuchni i do tej pory gotowałem dla niej dania. Powiem od razu, że sam je opracowałem i są odpowiednie dla diety Shakiry, a nie dla kogoś innego, ponieważ musisz zrozumieć, że wszyscy jesteśmy indywidualni. Oprócz trzech posiłków dziennie, które obejmują śniadanie, lunch i kolację, poleciłem Shakirę na przekąskę dwa razy dziennie. Początkowo były to świeże warzywa i niskokaloryczne owoce, ale teraz nalegam bardziej na zupy warzywne. Na przykład Shakira uwielbia zupę, która składa się z bazylii, selera i żołędzia. Wszystko to jest gotowane bardzo szybko, a po tym jest po prostu zmielone przez blender. W tej zupie jest ogromna ilość witamin, które są bardzo przydatne. Dzięki temu rodzajowi jedzenia, pozwalam mojemu gwiazdowemu klientowi na weekend, aby trochę sobie odprężyć. Prawdopodobnie wielokrotnie widzieliście, jak Shakira wraz z dziećmi i chłopak je lody w kawiarni. Uwierz mi, może to zrobić tylko dzięki ścisłej kontroli nad odżywianiem i intensywnym treningiem. "
Вот такой едой перекусывает ШакираДолгое время для Шакиры готовила Анна КайзерШакира ест мангоШакира во время своего выступления

Shakira podczas swojej wypowiedzi