Grejpfruty do odchudzania można wykorzystać na wiele różnych sposobów: jedząc i pijąc sok z niego, dodając olej do kąpieli, a nawet go zawijając. Owoc ten ma wielowymiarowy wpływ na organizm, ale najważniejszą rzeczą jest jego zdolność do rozkładania nagromadzonych tłuszczów i zakłócania powstawania nowych. Innymi słowy - jest to wspaniały naturalny spalacz tłuszczu, który ma również przyjemny i orzeźwiający smak!

Jak wykorzystać grejpfrut do odchudzania?

Istnieje kilka prostych sposobów wykorzystania grejpfruta jako doskonały środek do utraty wagi.

 1. Sok grejpfrutowy do odchudzania. Możesz wycisnąć ten sok za pomocą zwykłej prasy cytrusowej. Można go rozcieńczać wodą pitną do smaku. Zaleca się ich wymianę obiad lub weź sok grejpfrutowy w nocy, aby schudnąć w szybkim tempie.
 2. Koktajl z grejpfruta do utraty wagi. Sok grejpfrutowy można mieszać z sokiem jabłkowym lub ananasowym - ten koktajl jest niesamowicie zdrowy i smaczny. Można go wypić jako drugie śniadanie. Napój z grejpfruta na odchudzanie można również pobrać na szklance 0,5-1 20 minut przed posiłkiem.
 3. Sałatka wegetariańska z grejpfrutem. Pokruszyć pół grejpfruta, 1 pomidor, liście sałaty, warzywa, doprawić sokiem z cytryny. Świetne na obiad i lunch.
 4. Sałatka z serem i grejpfrutem. Kruszywo w równych częściach gotowanej piersi z kurczaka, grejpfruta, papryki, pomidora. Doprawić sokiem z cytryny i oliwą z oliwek.

Każda z tych potraw może zastąpić przyjmowanie pokarmu, dzięki czemu uzyskuje się utratę wagi, ponieważ zamiast zwykłego wysokokalorycznego pokarmu otrzymujesz dużo witamin i kilka kalorii!

Nie zapominaj, że utrata masy ciała powinna być traktowana poważnie, nie ma sensu włączać do diety niskokaloryczną kolację, jeśli w porze obiadowej spożywasz pół pudełka słodyczy i bułka z masłem, a na lunch - frytki i duże cheeseburger . Innymi słowy, bez ograniczeń nie zadziała, należy zrezygnować ze słodyczy, tłuszczu i mąki, aby osiągnąć jak najbardziej imponujące wyniki. Przybliżona dieta może wyglądać tak:

 1. Śniadanie - zielona herbata, płatki owsiane lub jajecznica.
 2. Drugie śniadanie - szklanka soku.
 3. Obiad - sałatka z grejpfrutem i 150g. pierś z kurczaka.
 4. Kolacja - sałatka z grejpfrutem.
 5. Przed snem - sok.

Jeśli bardzo chcesz słodyczy, możesz sobie pozwolić na drugie śniadanie na piankę lub kilka kawałków gorzkiej czekolady. W drugiej połowie dnia słodycze nie mogą być, a słodycze i mąka w tym samym czasie muszą zostać całkowicie zapomniane.

Olejek grejpfrutowy do utraty wagi

Olejek grejpfrutowy można stosować na różne sposoby, a każdy z nich daje dobry dodatkowy efekt.

 1. Relaksująca kąpiel z olejkiem eterycznym. Olejek grejpfrutowy do odchudzania pomaga zrelaksować się i odwrócić fałszywy głód. Jest bardzo prosty w stosowaniu: dodaj 5-7 kropli do kąpieli z ciepłą wodą. Lepiej jest brać kąpiel co drugi dzień, wieczorami, przez 15-20 minut. sok grejpfrutowy do odchudzania Taka kąpiel jest szczególnie dobra po intensywnych ćwiczeniach.
 2. Okłady z olejkiem eterycznym. Zastosuj do obszarów problemowych olej grejpfrutowy, rozcieńczony 1: 1 oliwą z oliwek, masaż, zabezpiecz z ponad 4-5 warstw folią spożywczą. Połóż się pod kocem i połóż się na około 2 godziny, a następnie zdejmij opaskę.
 3. Okłady z miodem i grejpfrutem na odchudzanie. Wykonuj wszystkie czynności w taki sam sposób jak opisano powyżej, dodawaj olej grejpfrutowy tylko do gęstego miodu. Ta mieszanka doskonale wspomaga zwalczanie cellulitu, szczególnie we wczesnych stadiach.

Te metody same w sobie nie spowodują utraty kilogramów, ale w połączeniu z dietą i sportem przyspieszą i umocnią wyniki.