Regularne spożywanie grejpfruta pomaga zmniejszyć apetyt, spalać dodatkowe kalorie i usuwać nadmiar płynów z organizmu. Doskonały efekt wyszczuplenia nie udaje się grejpfrutowy zjedzone w nocy.

Utrata masy ciała na grejpfrutach

Wiele osób interesuje się tym, czy możliwe jest spożywanie grejpfruta na noc na diecie. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, zaleca się spożywać połowę owoców tego wspaniałego cytrusa na 30 minut przed śniadaniem. Grejpfrut przyczynia się do tłumienia apetytu, a zatem podczas porannego posiłku odczuwalne będzie lekkie uczucie pełności, które przyczynia się do spożywania mniejszej ilości kalorii. Aby uzyskać najlepsze wyniki w odchudzaniu, można jeść tylko 1 grejpfruta na śniadanie i bez podjadanie trzymaj się lunchu.

Korzyścią z jedzenia grejpfruta w nocy jest jego korzystny wpływ na jelita. Ten owoc jest bogaty w enzymy, które pomogą oczyścić organizm i rozłożyć tłuszcze.

Przykładowe menu diety grejpfrutowej:

  • śniadanie - 1 owoc grejpfruta;
  • obiad - 100 g gotowanej ryby lub mięsa i porcja sałatki warzywnej doprawionej sokiem z cytryny;
  • obiad - sałatka z zielonych warzyw;
  • na noc - grejpfruty z kefirem, jeśli naprawdę chcesz jeść.

Musisz pić herbatę i wodę - co najmniej 2 litry dziennie. Ponadto zaleca się regularną aktywność fizyczną.

Dieta grejpfrutowa trwa od 3 do 14 dni.

Sok grejpfrutowy do odchudzania

Sok grejpfrutowy działa moczopędnie. Jest świetnym pomocnikiem w walce z solą i nadmiarem płynów w organizmie. Z tego powodu jest często stosowany jako środek do zapobiegania cellulitisowi i usuwania go.

Szklanka soku grejpfrutowego pijanego w nocy zapewni zdrowy sen, rozluźniając i łagodząc napięcie po ciężkim dniu pracy lub uczęszczaniu na siłownię.

grejpfruty w nocy