Ze względu na to, że mleko krowie i produkty z niego pochodzące stały się bardzo popularne, niewiele kobiet je ser kozi, co jest wyraźnie odmienne od średniowiecznych pań, które wiedziały, jak to jest przydatne. Jeśli porównamy ser z mleka krowiego i koziego, można zauważyć, że ten ostatni ma znacznie łagodniejszy smak i mocny smak. Jej specjalnymi koneserami są Francuzki, które wymyślają różne sposoby przetwarzania: marynowane, z prowansalskimi ziołami, czosnkiem, masłem, a wszystko to z kozim serem.

W tym artykule odpowiemy na główne pytanie - jakie jest zastosowanie sera koziego i jakie szkody są możliwe.

Przydatne właściwości sera koziego

Kawałek koziego sera to skarbnica składników odżywczych: ryboflawina, tiamina, fosfor , niacyna, witaminy D i K. W tym samym czasie kawałek średniej wielkości zawiera tylko 90 kalorii, co stanowi 4,5% średniej dziennej. Witalne białka zawierają 12%, węglowodany - 1%, a obecność potasu, żelaza i sodu również jest zrównoważona. W serze koziego, w przeciwieństwie do sera krowiego, występuje bardzo niska zawartość tłuszczów nasyconych, co oznacza, że ​​można je spożywać bez szczególnego strachu u osób stosujących dietę lub obawiających się poprawy. Ci, którzy postanowili dodać kozie ser do codziennej diety, korzyść będzie oczywista: nie zawiera beta-karotenu i nie zawiera cholesterolu.

Dzięki temu wspaniałemu produktowi można regulować przewód pokarmowy, ponieważ kozi ser zawiera korzystne probiotyki. Ponadto potas znacznie wzmocni szkielet, zapobiegnie migrenom i doprowadzi do normy ciśnienie , przyczyniając się do regulacji drożności nerwowej.

Możliwa szkoda

Jednak nie wszystkie sery kozie są użyteczne. Może zaszkodzić tym, którzy mają reakcję alergiczną. Czasami wiele dziewcząt nie wie o ich dostępności, więc radzimy, jeśli zdecydujesz się po raz pierwszy zjeść ser kozi, ogranicz się do małego kawałka.