Z dala od wszystkich gospodyń domowych zdajemy sobie sprawę z korzyści i szkód związanych z mulkiem, chociaż ta konkretna ryba jest najczęściej polecana do żywienia. Ponadto ten produkt zawsze można znaleźć w sklepach i za cenę, która jest bardziej przystępna niż większość owoców morza. Alaska mintaja jest również cenna, ponieważ nie tylko jej filety są odpowiednie do jedzenia, ale także kawior i wątroba, które są nie mniej smaczne i zdrowe. Jednak zalety ryb morskich nie ograniczają się do tego.

Korzyści zdrowotne Pollock

Pollock należy do gatunków dorszy, występuje na Oceanie Spokojnym i Atlantyckim i jest jedną z najpopularniejszych ryb komercyjnych. Ale w ostatnich latach żniwiarze musieli zmniejszyć połów, ponieważ gwałtownie zmniejszyła się liczba osób, na co zwrócił uwagę nawet Greenpeace. A jednak ryba nie zniknęła z półek, co jest dobrą wiadomością, ponieważ jest uważana za uniwersalny i bardzo przydatny produkt, który dietetycy zdecydowanie zalecają, aby włączyć do codziennej diety.

Użycie mintaja dla ciała zależy od jego składu. W tej rybie można znaleźć ogromną ilość wartościowych substancji biologicznych, w tym witamin A, PP, witamin B1 i B2, kwas foliowy (witamina B9), wapń, fosfor, selen, żelazo i inne pierwiastki śladowe. Wątróbka mintaja i jej jaja zawierają niezbędne aminokwasy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, a także przeciwutleniacze i jod. Ponadto ryba jest bogata w białko, ale ma bardzo niską zawartość tłuszczu i dlatego jej kaloryczność jest niska - tylko 72 kcal na 100 gramów. Jest to idealny produkt dla tych, którzy chcą schudnąć bez szkody dla zdrowia i surowych restrykcji w żywności. Co więcej, możesz ugotować pollock w jakikolwiek sposób: dusić, piec, gotować z niego bulion, zrobić burgery, zapiekanki, nadziać je na warzywa, połączyć z płatkami zbożowymi i makaronem, suchą, solą i dymem.

Regularne spożywanie mintaja w żywności ma korzystny wpływ na prawie wszystkie narządy i układy:

 • usuwa problem niedoboru jodu i normalizuje funkcję tarczycy;
 • obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi;
 • normalizuje procesy metaboliczne i ciśnienie krwi;
 • poprawia przewód pokarmowy;
 • wspiera prawidłowy stan błon śluzowych;
 • stabilizuje stan układu nerwowego;
 • poprawia aktywność mózgu i serca;
 • pomaga osobom cierpiącym na anemię;
 • normalizuje równowagę wodno-solną, zapobiega powstawaniu obrzęków;
 • poprawia stan skóry i kości;
 • optymalizuje pracę układu oddechowego;
 • wzmacnia wzrok.

Bardzo przydatny dla kobiet w ciąży i matek karmiących, który zapewnia pełny zestaw elementów, w których organizm odczuwa niedobór, w szczególności dotyczy to jodu i żelaza.

Korzyści płynące z pollocku rybnego dla dzieci

Eksperci niezmiennie zauważają, że mintaja to najlepsza ryba na pokarm dla niemowląt. Uwzględnij to w diecie dziecka może być już 8 miesięcy. Zaletą fileta mintaja dla dziecka jest to, że jedząc go mały człowiek otrzyma optymalną ilość białek, witamin i pierwiastków śladowych, które są doskonale strawione, korzyści dla ryb pollock daj mu niezbędną energię i pomóż wzrastać. Ponadto wiele dzieci z owoców morza może wywoływać alergie, a pollock prawie nigdy nie ma takiego efektu. W menu dla dzieci lepiej jest zawierać gotowane, gotowane na parze, duszone i pieczone ryby, a smażone potrawy powinny być ograniczone.

Zniszcz pollock

Oprócz korzyści i szkód dla ciała z pollock może być również. Ta ryba jest przeciwwskazana dla osób cierpiących na wrzody żołądka i pacjentów z nadciśnieniem. Ponadto nie powinien być stosowany przez tych, którzy już mają alergię na owoce morza i istnieje indywidualna nietolerancja na mintaja Alaski.