Intensyfikacja treningu na siłowni nie wygląda atrakcyjnie, następnie wybierz dla siebie bardziej delikatną opcję odchudzania - chodzenie z kijkami narciarskimi lub jak to się teraz nazywa skandynawskie spacery. Istotnym plusem jest to, że trening odbywa się na świeżym powietrzu. Angażować się w tym kierunku mogą ludzie w różnym wieku.

Co daje nordic walking z kijami?

Ponadto, że spacery na świeżym powietrzu przynoszą przyjemność, ten kierunek w sporcie ma wiele zalet. Regularne ćwiczenia pomagają radzić sobie z nadwagą, a ciało będzie wyglądało dobrze. Również ciśnienie krwi wraca do normy, a układ oddechowy również się poprawia. Skandynawskie chodzenie z laskami, używane do odchudzania, pozwala wzmocnić odporność i pozbyć się bezsenność . Warto również zwrócić uwagę na pozytywny wpływ na poziom cholesterolu we krwi i pracę układu nerwowego.

Jak chodzić z kijkami do nordic walking?

Aby rozpocząć proces utraty wagi, musisz robić regularnie i spędzić przynajmniej cztery treningi w tygodniu. Czas nie ma znaczenia. Istnieje pewien wzór zajęć, aby osiągnąć dobre wyniki:

  • zaczep 5 min. - przechylanie i obracanie poszczególnych części ciała;
  • główna część 30-60 minut - chodzić przy dużej prędkości, tak aby poziom impulsu wynosił 60% wartości maksymalnej;
  • zaczep 5 min. - chodzenie w wolnym tempie.

Musisz chodzić tak naturalnie, jak to możliwe, bez prostowania kolan i stawiania stopy na pięcie, a następnie przenoszenia ciężaru na całą stopę. Ciało podczas chodzenia powinno być lekko pochylone do przodu. Kije muszą być uporządkowane w rytmie poruszania nogami i trzymać je jak najbliżej ciała.

Laski do odchudzania mogą być profesjonalne, które można znaleźć w sklepie sportowym, ale kijki narciarskie również są odpowiednie, ale nie powinny być wysokie.

jak chodzić z kijkami do Nordic Walking