Dzisiaj problem nadciśnienia tętniczego jest znany nie tylko naszym matkom i babci. Jakiś czas temu nadciśnienie tętnicze było zauważalnie młodsze, nawet w wieku 30 lat, wielu pobiegło do lekarza po poradę, jak zmniejszyć napięcie. Aby ustalić, jak zmniejszyć ciśnienie w każdym przypadku, musisz znać przyczynę choroby.

Nadciśnienie tętnicze występuje w dwóch przypadkach: gdy zwiększa się ilość krwi pompowanej przez serce, lub gdy krew się porusza. Aby pompować krew przez zwężone naczynia, serce musi pracować z przeciążeniem.

Bardzo często nadciśnienie występuje na tle złych nawyków w połączeniu z siedzącym trybem życia. Nadwaga i stały stres psychiczny również przyczyniają się do wysokiego ciśnienia krwi. Przyczyną choroby może być palenie lub spożywanie pokarmów, które zwiększają poziom cholesterolu we krwi.

Jak szybko obniżyć ciśnienie tętnicze?

Na półkach aptek można znaleźć wiele leków, które obniżą ciśnienie dla każdego smaku i torebki. Ale nie każdy chce wziąć garść tabletek i całkowicie polegać na magicznej pigułce. Nie jest tajemnicą, że pewność siebie, masaż czy branie leków mogą pomóc równie dobrze jak leki farmaceutyczne. Ale bez względu na to, jak zdecydujesz się obniżyć ciśnienie, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed wyborem opcji leczenia.

  • Wpływ na punkty akupunktury. Znajdź punkt pod płatkami ucha. Teraz mentalnie narysuj linię: obniż linię prostą do środka obojczyka. Teraz przesuń palcami wzdłuż tej linii. Aby znormalizować ciśnienie, lekko przesuń palcami wzdłuż linii kilka razy.
  • Znajdź na twarzy punkt, który znajduje się w odległości pół centymetra w kierunku od ucha do nosa. Masaż carcade zmniejsza ciśnienie ten punkt to minuta. Musisz mocno naciskać, ale nie powinieneś odczuwać bólu.
  • Zielona herbata. Oprócz obniżania ciśnienia zielona herbata pomaga zapobiegać miażdżycy. To zdrowe naczynia krwionośne zapewniają, że ciśnienie zawsze będzie normalne.
  • W aptece kupuj zioła do warzenia herbaty o obniżonej ciśnieniu. Otrzymasz duży wybór nie tylko zebranych oddzielnie ziół, ale także kolekcje do obniżenia ciśnienia i normalizacji pracy mięśnia sercowego. Na przykład możesz zaparzyć herbatę z głogu lub róży psa, matki lub waleriany.

Te metody pomogą tylko usunąć objaw, ale nie przezwyciężą problemu.