Życie nowoczesnego ogrodnika jest znacznie ułatwione przez różne urządzenia pomocnicze. Dzisiaj rozważymy elektryczny rozdrabniacz ogrodowy do trawy i gałązek. Dowiedzmy się, czym jest to urządzenie, jakie funkcje wykonuje i które niszczarki ogrodowe lepiej wybrać.

Rozdrabniacz ogrodowy

Urządzenie jest przeznaczone do mielenia trawy, gałęzi, kwiatów, owoców i warzyw, roślin okopowych, blatów, muszli i innych odpadów ogrodowych. Oprócz mielenia, to narzędzie elektryczne przetwarza wszystkie wymienione powyżej odpady na nawóz naturalny dla twoich roślin. Możesz ich użyć dla kompost lub dla mulczowanie gleby . A teraz dowiemy się, jak działa niszczarka elektryczna do ogrodu.

Konstrukcja rozdrabniacza ogrodowego lub niszczarki to plastikowa lub metalowa obudowa z elementem tnącym w środku. Działa z benzyny lub (w tym przypadku) z silnika elektrycznego. Jednostka elektryczna nie potrzebuje stałego dopływu paliwa, jest znacznie ciszej niż silnik gazowy. Ma jednak również wady: obejmują one przede wszystkim wiązanie z gniazdem elektrycznym i niską moc niszczarki. Na przykład nie mogą szlifować gałęzi o średnicy 45 mm.

Wybór i zakup niszczarki

Aby wybrać taką jednostkę, która jest dla Ciebie potrzebna, określmy, jak klasyfikowane są niszczarki ogrodowe.

  1. Według wielkości . To urządzenie może być stacjonarne, a zatem bardziej uciążliwe lub ruchome, na kółkach. Ten ostatni jest przeznaczony do dużych obszarów i pozwala pracować dokładnie tam, gdzie jest to teraz konieczne. Zwróć uwagę na rozmiar kół - im szersze, tym łatwiej będzie przesunąć siekacz nad ziemią.
  2. Według rodzaju dyszy tnącej. Może to być system noży lub frez. Oba mają swoją własną żywotność, po czym przystawkę tnącą należy zastąpić nową (wymienne dysze mogą być łączone z siekaczem, a także sprzedawane osobno). Zasadniczo rozdrabniacze ogrodowe z frezem są cenione przez konsumentów powyżej. Kupując urządzenie, powinieneś wziąć pod uwagę rozmiar końcowego produktu: rozdrobnione odpady ogrodowe mogą wyglądać jak duże wióry lub drobne trociny. Lepiej używać małych frakcji do ściółkowania, a większych do kompostowania.
  3. Do miejsca docelowego. Niektóre modele rozdrabniaczy elektrycznych są połączone z odkurzaczami ogrodowymi. Klasyczny model jest uważany za zwykłą niszczarkę ogrodową, która nie jest wyposażona w urządzenia do innych celów.
  4. Dla ergonomicznej wydajności. Im droższy model niszczarki, tym wygodniej będzie go użyć. Ergonomia obejmuje koncepcje takie jak poziom hałasu, obecność funkcji takich jak wsteczny (wsteczny), automatyczny posuw, popychacz ostrzy w zestawie itp.
  5. W sprawie środków bezpieczeństwa. Zanurzenie dużych gałęzi w urządzeniu, wyposażonych w elementy tnące, zawsze jest w pewnym stopniu obarczone niebezpieczeństwem. Aby wykluczyć wszelkiego rodzaju urazy producentów elektryczny siekacz do trawy Wysokiej jakości rozdrabniacze ogrodowe zapewniają na przykład ochronę przed automatycznym wznowieniem pracy urządzenia po wyłączeniu zasilania, a także system blokowania silnika po złożeniu osłony z powrotem. Sprawdź również, czy zestaw zawiera maskę i rękawice. Te małe rzeczy, choć nie kluczowe przy dokonywaniu zakupu, nadal odgrywają ważną rolę w działaniu rozdrabniaczy ogrodowych.

Najczęściej spotykane na rynku rozdrabniacze ogrodowe to takie modele: Grinda, Caiman, Oleo-Mac, Black & Decker, Craftsman i inni.