Jeśli okna w mieszkaniu są zwrócone na południe lub południowy-wschód, wewnętrzna roślina kwasowca poczuje się wspaniale. Kwiat azidantera odnosi się do roślin kochających ciepło. Często jest uprawiana w szklarniach, szklarniach, ale może również dobrze rosnąć w zwykłej doniczce i kwitnąć z godną pozazdroszczenia regularnością. W okresie letnim wolno rosnąć na otwartym terenie.

Zewnętrznie kwiat tej rośliny jest bardzo podobny do zwykłego mieczyk . Zev ma kolor ciemnoczerwony i czarno-biały. Tradycyjnie okres obfitego kwitnienia przypada na połowę lipca, ale może się zmienić na dwa do trzech tygodni. To zależy od warunków, w których zawodnik rośnie. Jeden pączek kwiatowy może wytworzyć nawet jedenaście pąków, a jednocześnie ujawnione są tylko dwa lub trzy z nich. W przeciwieństwie do wielu innych roślin w domu, sportowiec zachwyci Cię nie tylko niesamowicie pięknymi kwiatami, ale także niesamowitym, dyskretnym i delikatnym zapachem, który się nie nudzi. Zapach przypomina zapach bzu i narcyz .

Kwitnienie acidaty trwa około czterech tygodni. Kiedy ostatnie kwiaty usychają i upadają, konieczne jest odcięcie kolca kwiatowego. Zapobiegnie to tworzeniu się nasion. Pomimo, że żółknące liście Acidanters nie wyglądają zbyt estetycznie w stronę jesieni, roślina wygląda dość dostojnie dzięki rosnącemu noworodkowi o ciemnozielonym kolorze, który zachowuje swój kolor aż do przymrozków.

Zasady sadzenia i pielęgnacji

Najodpowiedniejszym podłożem do sadzenia i uprawy kwasowców jest żyzna, lekko kwaśna i dobrze osuszona gleba. Przed sadzeniem cebulek na łóżku są one hodowane w doniczkach w pomieszczeniach. Zasadzenie rośliny na ulicy jest konieczne na wiosnę, kiedy ziemia już się dobrze rozgrzewa. W otworach głębokich do 12 centymetrów, położonych od 15 do 20 centymetrów od siebie, umieść jedno klosze. Po kilku tygodniach roślina zacznie pokrywać się pąkami. Możesz także rozwinąć acidader w zwykłej puli. Jeśli wielkość pojemnika przekracza 30 centymetrów średnicy, dozwolone jest sąsiedztwo i dziesięć żarówek.

A sadzenie i późniejsza opieka nad Acidante nie stanowią trudności. Nie ma specjalnych wymagań. Pielęgnacja jest zredukowana do regularnego umiarkowanego podlewania, okresowego karmienia, co jest opcjonalne, a także mulczowania. Natychmiast po zakończeniu okresu kwitnienia należy odciąć łodygi, pozostawiając 10-15 cm kiełków na powierzchni gleby. W przeddzień pierwszych przymrozków należy dokładnie wyhodować całą roślinę. Żarówka nie różni się nadmierną kruchością, ale nadal starają się uniknąć uszkodzenia. Następnie obierz wysuszone cebulki z ziemi i wysuszone łuski, wysusz ponownie w przestronnym otoczeniu, a następnie przechowuj w ciemnym miejscu w papierowej torebce. Reżim temperatury wynosi około 15 stopni.

Powielanie Acidulators

Możesz rozmnażać tę roślinę za pomocą nasion, pędów i pędów - dzieci. A wynik będzie w każdym przypadku opieka sportowca pozytywny. Jeśli zdecydujesz się użyć nasion do rozmnażania, wystarczy zasiać je w doniczce na początku lutego. Do końca kwietnia dorośli sportowcy będą gotowi przenieść się do klombu kwiatowego.

Atsidantera daje kilka potomstwa. Powinny być starannie oddzielone i posadzone na osobnym łóżku lub w garnku. Kiedy dzieci dorastają, możesz przeszczepić je do stałego miejsca. Jeśli gleba jest płodna, a nawadnianie jest regularne, to jesienią młodzi sportowcy zadowolą Cię rozkwitem. Nie zapomnij o obróbce żarówek przed posadzeniem fungicydu. Zapobiegnie to roślinie przed chorobami, takimi jak zgnilizna, rdzę.