Klon pokojowy lub abutilon można wyhodować z nasion. Kup gotowy materiał do sadzenia jest znacznie łatwiejszy niż go wykiełkować, ponieważ do tego trzeba stworzyć pewne warunki klimatyczne. Ale o wszystkim po kolei.

Uprawa Abutilonu z nasion

Nasiona można kupić w kwiaciarni lub, jeśli już masz abutilone , aby przygotować się samodzielnie. Aby to zrobić, usuń z sadzonych (owoców) poczerniałych nasion i umieścić go na miesiąc w ciemnym miejscu.

Zaleca się zasiać nasiona abutilonu wiosną, ale ponieważ mają one właściwość utraty kiełkowania, można to zrobić w dowolnym momencie. Głównym warunkiem jest przestrzeganie koniecznego reżimu temperatury.

Do sadzenia, musimy wziąć luźną, ale miękką mieszankę gleby. Możesz je zdobyć przez zmieszanie zwykłego gruntu zakupowego z piaskiem i perlitem. Przygotowując miejsce na parapecie południowym przystępujemy do zasiania nasion abutilonu:

  1. Bierzemy kasety do sadzonek, wypełniamy każdy rowek glebą i wodą.
  2. Każde ziarenka pogłębiamy o 5 mm. Możliwe jest również kiełkowanie ich w wilgotnej serwetce, wtedy roślina będzie się szybciej rozwijać.
  3. Kasety z uprawami pokrytymi folią polietylenową i umieszczone w ciepłym miejscu. Temperatura powietrza nie powinna być niższa niż + 10 ° C i nie wyższa niż + 22 ° C. Okresowo należy je podlewać i suszyć.
  4. Po pojawieniu się pierwszego prawdziwego liścia na zarodku należy go hartować. Po 1,5-2 miesiącach po posadzeniu sadzonki należy sadzić pojedynczo w małych kubkach (150-200 g). Potrzebują światła słonecznego i regularnego podlewania dla wzrostu.

W przyszłości opieka nad domowym abutilonem jest bardzo prosta:

  1. Codzienne podlewanie. Ziemia nie powinna wysychać, dlatego im wyższa temperatura panuje w pomieszczeniu, tym częściej należy podlewać sadzonkę.
  2. Pokój Abutilone
  3. Karmienie. W okresie wzrostu i kwitnienia nawozy należy dodawać co tydzień. W drugim przypadku zaleca się stosowanie preparatów z potasem i fosforem.
  4. Przycinanie. Regularne szczypanie młodych gałązek, nie tylko tworzy koronę, ale także stymuluje kwitnienie.

Aby kwiat dobrze się czuł, potrzebuje małego garnka. Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, twój abutilon rozkwitnie już na jesieni. Dbając o rosnące nasiona abutilonu w domu, należy wziąć pod uwagę, że można uzyskać zupełnie inny kolor kwiatów niż rośliny, z których zebrano nasiona. Niemożliwe jest bardzo długie przechowywanie nasion. Jeśli nie wylądowałeś na nich przez 2 lata, najprawdopodobniej nie wzniosą się.