Taki kryty kwiat jak abutilone , zwany także kanatikom, indyjski ślazowiec. Jest spokrewniony z faworytem w ogrodzie - rod-rose. Rośnie w Ameryce Południowej, w Australii. Roślinom podobały się długie, kwitnące, piękne kwiaty przypominające dzwon.

Abutilone - rozmnażanie nasion

Uprawianie abutilonu z nasion jest właściwą drogą. Chociaż wielu doświadczonych ogrodników lubi straszyć zawiłości, wszystko się ułoży. Musisz tylko poznać niektóre funkcje. Piękny, duży Abutilon będzie rósł, jeśli nasiona będą świeże. Im dłużej kłamią, tym mniej przydatne. Najlepszy czas na sadzenie to wiosna.

Dojrzały abutilon z nasion w domu osiąga półtora metra. Rośliny, zarówno sadzonki, jak i dorosłe rośliny muszą tracić glebę, w której woda będzie trwać długo. W sklepach sprzedają gotową wersję gleby. Ale możesz to zrobić sam. Będzie to wymagało równej ilości ziemi liści, torfu, piasku rzecznego, perlitu.

Mieszaninę należy przesiać w celu usunięcia dużych cząstek. Przed wysianiem należy go podlać roztworem nadmanganianu potasu. Ziemia jest więc dezynfekowana przez grzyby i mikroby. Gotowe nasiona będą ciemne. Istotna jest również integralność powłoki. Jeśli zostanie złamane, nic z nich nie wyrośnie, a przed lądowaniem wykonuje się skaryfikację, moczenie. Każde nasiono delikatnie ściera drobnym papierem ściernym. Następnie nasiona są układane na tkaninie, która jest przykryta tacą. Rozwijaj stymulant wzrostu i zaimpregnuj go materiałem.

Gotowe nasiona układa się równomiernie na glebie, zraszając trochę na wierzchu. Przykryć folią i umieścić w ciepłym miejscu. Aby powstać, czekać trzy tygodnie.

Jeśli zdecydujesz się na abutilon z kwiatów wewnątrz, najlepszym sposobem na uzyskanie tego będzie uprawa z nasion w domu. Wybierasz rodzaj, który najbardziej lubisz, a roślina będzie bardziej odporna.