Kiedy rośnie pieprz konieczne jest wykonywanie różnych czynności w pewnym okresie: od siewu do zbioru. Na etapie pozyskiwania dobrego materiału do sadzenia odbywa się wytrawianie rozsady pieprzu, na podstawie którego ogrodnicy mają odmienne zdanie.

Z artykułu dowiesz się, czy musisz podnieść pieprz i jak to zrobić dobrze.

Czy muszę zbierać papryki?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Zobaczmy, co jest ogólnie pikietą i dlaczego tak się dzieje.

Nurkowanie polega na usunięciu części korzenia macierzystego z sadzonek w celu stymulacji rozwoju bocznych i pomocniczych, które występuje najczęściej, gdy sadzonki są sadzone w pojedynczych pojemnikach. W rezultacie rośliny otrzymują duży obszar odżywienia, a także wystarczającą ilość powietrza i światła. Sadzonki kolczaste mają silnie rozwinięty system korzeniowy i lepiej utrzymują grudę ziemi podczas przesadzania.

Rdzeń pręcików rośliny jest zwykle skrócony o 1/3 do 1/4 długości przed posadzeniem w nowym pojemniku. Po takiej procedurze system korzeniowy pieprzu jest przywracany bardzo długo, co prowadzi do powolnego rozwoju rośliny, a czasem do jej śmierci. Dlatego, jeśli nie ma specjalnej potrzeby, lepiej nie zanurkować w pieprzowych sadzonkach.

Jak wybrać paprykę?

Ze względu na fakt, że kupując nawet najlepsze nasiona, nikt nie jest odporny na niestabilne pędy, więc 2-3 pestki nasion są zwykle sadzone w jednym naczyniu. Jeśli pojawi się wystarczająca ilość kiełków, niepotrzebne rośliny po prostu ściskają górę lub całkowicie odcinają nożyczki nad ziemią, pozostawiając tylko najsilniejsze w pewnej odległości. Jeśli posadzisz cenne nasiona lub trochę wykiełkowałeś, wtedy gdy rosną sadzonki, trzeba będzie je zanurkować.

Pieprz można również zanurkować w fazie liścienia liścieni, a gdy rośnie 2 prawdziwe liście. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można skrócić jego centralnego korzenia.

Wstępnie należy przygotować:

 • mieszanka składników odżywczych - mieszanie gleby, piasku i próchnicy, 5 litrów tej mieszaniny może dodać 2 łyżki. łyżki popioły ;
 • kubki do sadzonek do 0,5 litra - mogą być wykonane z papieru, butelek, pudełek z mlekiem, plastiku lub torfu, wykonać otwory w dnie;
 • sadzonki - konieczne jest 2 godziny przed przeszczepieniem, aby dobrze go podlać, ponieważ roślina jest łatwiejsza do wyciągnięcia z wilgotnej gleby, a szkoda wyrządzona korzeniom jest zminimalizowana;
 • łopatka lub kołek.

Zanurz paprykę zgodnie z następującym algorytmem:

 1. Napełnij kubek 2/3 mieszanki ziemi, zagnij go, zrób zagłębienie na środku kołka i zwilżyć.
 2. Ostrożnie, biorąc dwa palce z kiełkiem, bierzemy go grudką ziemi. Jeśli kilka osób jest jednocześnie, należy je rozdzielić, aby nie uszkodzić korzeni.
 3. kilofy papryki1
 4. Umieścić roślinę ostrożnie w rowku tak, aby korzenie patrzyły w dół i nie owijały się, a liścienie liście wystają 2 cm ponad powierzchnię. Aby to zrobić, możesz obniżyć kiełek nieco głębiej, po prostu posyp go ziemią, a następnie delikatnie pociągnij w górę, to pozwoli rootowi zajmować pozycję pionową.
 5. kilofy pieprzu2
 6. Palcami ściśnij ziemię wokół pieprzu.
 7. kilofy pieprzu3
 8. Wszystkie rośliny są dobrze podlewane ciepłą wodą, jest to możliwe dzięki dodatkowi biostymulatora (HB-101).

Przesadzone sadzonki przez kilka dni umieszcza się w ciepłym, ale zaciemnionym miejscu. Należy pamiętać, że reżim temperatury + 18-22 ° C jest bardzo ważny, ponieważ chłód jest szkodliwy dla młodego pieprzu i jego systemu korzeniowego. W przyszłości, pod warunkiem wszystkich warunków wzrostu i rozwoju, rośliny będą rosły zdrowe i silne.

Tak więc, jeśli odpowiednio wydasz wytrawianie sadzonek pieprzu i zaaranżujesz odpowiednią opiekę, otrzymasz, podobnie jak wielu innych hodowców ciężarówek, pełnowartościowy zbiór tego wspaniałego warzywa.