Każdy właściciel prywatnego domu lub domku chciałby mieć osobistą fabułę nie tylko zadbaną, ale i piękną. Tak, a praktyczność nie jest na ostatnim miejscu. O wiele wygodniej jest chodzić po specjalnej posadzce niż na żwirze lub ziemi, zwłaszcza po deszczu. Jest to w tym celu i został opracowany taras, czyli parkiet w ogrodzie. Zastosuj to nowoczesne pokrycie na dowolnych otwartych przestrzeniach: na balkonach, tarasach, werandy i jak ścieżki ogrodowe .

Naturalne drewno

Najbardziej ekologicznym materiałem do produkcji jest drewno naturalne. Ponadto ten materiał jest najlepszym sposobem, aby być w harmonii z domem lub domku. Jego wygląd jest oczywisty!

Naturalne drewno ma wiele praktycznych zalet. Po pierwsze, nawet po ulewie stopy nie będą się ślizgać na takiej prefabrykowanej drewnianej podłodze, a parkiet ogrodowy wykonany z drewna odpycha wilgoć. Po drugie, drewno doskonale pochłania ciepło, które następnie daje dużo czasu. Jest to prawdą w lecie po zachodzie słońca.

Jednakże istnieją również wady tego materiału. Parkiet ogrodowy z każdej rasy termotropowej wymaga okresowej profilaktyki. Do jego produkcji używa się tylko drewna obrabianego specjalnymi związkami chemicznymi, co oczywiście nie może nie wpłynąć na koszt. Ponadto układanie parkietu ogrodowego wykonanego z naturalnego drewna zobowiązuje właściciela do regularnego malowania i lakierowania, aby zewnętrzny efekt atmosferyczny nie miał szkodliwego wpływu. Kolejny niuans - podłoże. W przypadku parkietu z naturalnego drewna stosuje się specjalne materiały, aby zapobiec stykaniu się podłogi z podłożem.

Powyższe wady Cię nie mylą? Następnie wybierz rodzaj drewna do dokowania mądrze. Najbardziej ekonomiczna i praktyczna opcja - sosna. Ten rodzaj drewna charakteryzuje się wysoką gęstością, obecnością szerokiej gamy kolorów, a także możliwością barwienia i barwienia. Jakość sosnowego desek potrwa dziesięć lat, a jeśli drewno zostało potraktowane antyseptykami, to wszystkie szesnaście!

Nie gorsza w mocy i trochę egzotycznych gatunków drewna. Na przykład parkiet z drewna tekowego przetrwa długi czas ze względu na dużą ilość zawartych w nim naturalnych olejów.

Parkiet ogrodowy z modrzewia, z wyjątkiem wysokiej gęstości, ma wysoką odporność na zużycie. Ten rodzaj drewna toleruje również spadki temperatury. Kolejną zaletą jest obecność naturalnego wzoru na drewnie. Dzięki temu przesuw jest wykluczony. Najczęściej tarasy modrzewia stosuje się w altankach, dekoracyjnych letnich mostach i tarasach. W tym samym celu stosuje się parkiet ogrodowy z akacji i brzozy termicznej.

Kompozyty drewno-polimer modrzewiowe podłogi ogrodowe

Jeśli zakup deski tarasowej przekracza Twoje możliwości, nie powinieneś się denerwować. Współczesny kompozyt drewno-polimer jest doskonałym i dość niedrogim rozwiązaniem. Parkiet ogrodowy z mieszanki tworzyw sztucznych i drewna zachowuje dekoracyjność, ale pod względem wytrzymałości znacznie przewyższa pokrycie z naturalnego drewna. Taki parkiet to osobny moduł, który łatwo leży na dowolnej powierzchni. Nawiasem mówiąc, podstawą takiego parkietu ogrodowego może być beton lub nieutwardzony. A wszystko dlatego, że płyty kompozytowe na powierzchni nie są sztywno przymocowane. A podłoże do parkietu ogrodowego w tym przypadku nie jest potrzebne. Ani wysoka wilgotność, ani wypalenie, ani szkodniki do takiej powłoki nie są straszne.